Захистіть себе і своїх рідних!

Щепитися проти сезонного грипу можна як у сімейного лікаря, так і в приватних клініках – яка вартість вакцини

У складних умовах пандемії коронавірусу не варто нехтувати можливістю зменшити шанси захворіти на грип та уникнути ускладнень від нього. Щорічна вакцинація – найдієвіший спосіб захистити себе та своїх рідних! 
Як розповіла «Львівській Пошті» експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко, вакцинуватися проти грипу потрібно щороку, бо кожного року змінюється штамовий склад вакцин, які виготовляють відповідно до рекомендацій ВООЗ. 

Коли і навіщо?

«Найкраще вакцинуватися до початку епідсезону, коли ще немає великої кількості хворих. Але якщо з якихось причин цього не вдалося зробити, то можна вакцинуватися й під час нього. Щоби сформувався імунітет проти грипу, знадобиться два тижні», – каже експертка.
Епідсезон захворюваності на грип та ГРВІ триває із 40 тижня поточного року (4 жовтня 2021-го) по 20 тиждень наступного року (16 травня 2022-го). Проте хвиля захворюваності може розпочатися будь-коли, тому вакцинація актуальна впродовж усього сезону. За сезон можна навіть двічі захворіти на грип. Наприклад, під час першої хвилі заразитися вірусом грипу В, а під час другої – вірусом грипу А або навіть різними типами вірусу грипу А.
Потрібно звернутися до сімейного лікаря і пройти передвакцинальне обстеження та отримати рецепт. Відтак взяти у кабінеті щеплень сумку-холодильник та за виписаним рецептом придбати в аптеці вакцину та впродовж не більш ніж двох годин вакцинуватися нею в кабінеті профілактичних щеплень
Пропри різні міфи й упередження, вакцина негативно не впливає на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно та ефективно. Проти грипу можна вакцинувати дітей із шестимісячного віку і дорослих без обмеження віку. Якщо дитина вакцинується вперше, їй вводять половинну дозу двічі з інтервалом один місяць. Далі – одноразово одну дозу, як і дорослим. 
«Торік грип себе не проявив, було виявлено лише декілька випадків. Яким буде цьогорічний сезон, спрогнозувати важко. Але однозначно краще захиститися, аніж потім думати, що буде з тою людиною, в організмі якої можуть перебувати одразу два віруси – «корона» і грип. Окрім того, навантаження на лікарні й без того дуже велике!» – наголошує Наталя Іванченко.
Наразі вона має інформацію про те, що проти грипу на Львівщині вакцинувалося 300 осіб. «Звичайно, це дуже мало, але процес триває», – запевняє вона. 
Вартість щеплення у приватних медзакладах – від 600 грн (у вартість входить огляд лікаря, також вам не доведеться самим іти в аптеку)
За інформацією Держлікслужби України, цього року для профілактики грипу в нашій країні дозволене щеплення трьома вакцинами, які вже є у наявності: Ваксігрип Тетра (Франція) – 850 тис. доз; Інфлувак Тетра (Нідерланди) – 200 тис. доз; ДжіСі Флю Квадривалент (Корея) – 200 тис. доз. Ще 30 тис. доз вакцини Ваксігрип Тетра, отримані завдяки механізму PIVI, передбачені для щеплення медпрацівників, які в зоні ризику. 
Усі вакцини проти грипу, які цього року дозволені в Україні, є чотиривалентними, тобто захищають від усіх штамів, що, за прогнозами ВООЗ, циркулюватимуть впродовж цього епідсезону. Зокрема: 
вірус, подібний A/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09;
вірус, подібний A/Cambodia/e0826360/2020 (H3N2);
вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Хто в групі ризику?

Передусім медики радять вакцинуватися людям, які належать до груп ризику:
– медпрацівники, котрі мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії, тому їх закликають захистити себе і своїх пацієнтів, зробивши щеплення проти грипу;
– вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час виношування плода, тим паче що вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності;
– літні люди, імунітет котрих з віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі з грипом, який може мати серйозні наслідки для тих, кому за 65-ть;
– люди з хронічними захворюваннями, передусім дихальної чи серцево-судинної системи, а також із цукровим діабетом, ожирінням тощо. Їм варто пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень від грипу значно підвищується, тому важливо захиститися від них;
– учителі та всі ті, що працюють у місцях скупчення людей. 
Протипоказаннями є період гострого захворювання або важка алергічна реакція на попереднє введення вакцини.

Як вакцинуватися?

Вакцинуватися проти грипу можна як у кабінеті щеплень в своїй поліклініці, так і в приватних клініках. У аптеках Львова вакцину Ваксігрип Тетра можна придбати за ціною від 292 грн до 365 грн; Інфлувак Тетра – від 250 до 316 грн, а Джісі Флю Квадривалент – за 232 грн, але вона є у наявності, за даними інтернет-ресурсів, лише в трьох аптеках нашого міста.
Вакцина має вигляд шприца з голкою, її вводять у плечовий м’яз
Однак насамперед потрібно звернутися до сімейного лікаря і пройти передвакцинальне обстеження та отримати рецепт. Відтак взяти у кабінеті щеплень сумку-холодильник та за виписаним рецептом придбати в аптеці вакцину (варто завчасу через інтернет-ресурси переглянути, в яких аптеках поблизу поліклініки є вакцина, можна навіть забронювати її) та впродовж не більш ніж двох годин вакцинуватися нею в кабінеті профілактичних щеплень.
Вартість щеплення у приватних медзакладах – від 600 грн (у вартість входить огляд лікаря, також вам не доведеться самим іти в аптеку).
Це щеплення можна робити одночасно зі щепленням проти коронавірусу! За рекомендацією МОЗ, робити такі щеплення можна без інтервалу, але в різні руки, або з будь-яким інтервалом
Вакцина має вигляд шприца з голкою, її вводять у плечовий м’яз. Це щеплення можна робити одночасно зі щепленням проти коронавірусу! За рекомендацією МОЗ, робити такі щеплення можна без інтервалу, але в різні руки, або з будь-яким інтервалом. 
Нагадуємо, що грип – це високозаразне вірусне захворювання, яке може спричиняти важкі ускладнення, навіть призвести до смерті. Потрібно також розуміти, що щеплення проти коронавірусу не захищає від грипу!

Ніякого самолікування!

Після виникнення перших симптомів грипу потрібно обов’язково звернутися до свого сімейного лікаря, адже самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я, а самостійно визначити, чи це грип, чи коронавірус, неможливо. Це можна зробити лише в лабораторних умовах. 
Пам’ятайте також, що ви можете стати джерелом інфекції для інших, тому не можна нехтувати заходами безпеки і за наявності перших симптомів обмежити контакти. Носіння маски, соціальна дистанція, часте провітрювання приміщень допоможуть зберегти своє здоров’я і здоров’я близьких, однак єдиним специфічним профілактичним захистом від грипу є щорічна вакцинація!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8410 / 1.6MB / SQL:{query_count}