«Це таке місце, де навіть стіни лікують»

Еліна Чайківська, завідувачка поліклініки ОХМАТДИТу, – про роботу закладу, команду фахівців, допомогу пацієнтам та першочергові завдання

Коли з дитиною не все гаразд і сімейний лікар скеровує на консультацію до вузького спеціаліста, батькам важливо знати, що вони йдуть зі своєю проблемою саме до того фахівця, який зможе допомогти: поставить діагноз, призначить відповідне лікування, знайде шлях вирішення ситуації, за якої інші безпорадно розводять руками, або, провівши необхідні обстеження, впевнено і компетентно переконає, що причин для хвилювання немає, що дитина не потребує складного лікування, як запевняли інші.
Тобто коли мовиться про здоров’я наших дітей, нам так важливо вірити у професіоналізм медиків та їхнє щире прагнення допомогти. Саме таку довіру, як і щиру вдячність, здобула команда фахівців, які працюють у поліклініці Львівської обласної клінічної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ». Сюди в надії на допомогу звертаються з приводу консультації батьки, діти яких мають проблеми – великі чи не дуже – зі здоров’ям.
Нещодавно ця команда отримала нового керівника – завідувачкою поліклініки ЛОКДЛ «ОХМАТДИТ» стала Еліна Чайківська. Багато хто у Львові, і не тільки в нашому місті, знає її як головну спеціалістку департаменту охорони здоров’я ЛОДА з дитячої гінекології, а також як високопрофесійну дитячу лікарку-гінекологиню.
За роки праці Еліни Чайківської сотні дівчат отримали кваліфіковану допомогу і змогли зберегти своє репродуктивне здоров’я, а відтак стати матерями. Нині вона прагне застосувати свій багаторічний досвід керівника, щоб зробити поліклініку сучаснішою та ефективнішою.
Отож «Львівська Пошта» розпитала Еліну Чайківську про те, як пов’язані ОХМАТДИТ і поліклініка, про команду фахівців, допомогу пацієнтам і першочергові завдання.

Команда фахівців

– Передовсім розкажіть, будь ласка, що таке поліклініка ОХМАТДИТу, для кого вона?
– Поліклініка і лікарня – це одна цілісна структура. Проте саме в поліклініці відбувається перше знайомство пацієнтів із лікарем, який в процесі обстеження визначає алгоритм дій та клінічний маршрут подальшого лікувального процесу залежно від особливості недуги і стану хворого. Тут визначають напрямок допомоги – амбулаторний або стаціонарний. До слова, контрольні візити після стаціонарного лікування для визначення підтримувальної терапії й профілактичних заходів теж відбуваються у поліклініці.
Щодо скерування в поліклініку, то до педіатра, гінеколога, стоматолога його не потрібно, всі інші спеціалісти приймають за електронним скеруванням
На сьогодні поліклініка ОХМАТДИТу – це триповерхова будівля з великими просторими і світлими кабінетами, які потребують відновлення, щоб відповідати сучасному світу, бо культ красивого дизайну є важливою складовою, проте не основною (це ми знаємо з опитування наших відвідувачів). А з основною складовою у нас все гаразд. Можу сказати, що навіть краще, аніж деінде. Бо ОХМАТДИТ – це не тільки стіни та підлоги, які потребують, так би мовити, марафету. Основна складова – це люди, які наповнюють стіни поліклініки та лікарні життям. І в нашій лікарні це найуспішніші та найкращі спеціалісти не лише у Львові та області, а й за межами Львівщини. Тож маємо дуже якісний професійний ресурс.
– Отже, хто у вашій команді?
– Зараз у поліклініці працюють 40 лікарів, які надають медичні послуги з 18 педіатричних спеціальностей, 38 наших лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, 13 із 15 медичних сестер теж вищої кваліфікаційної категорії. Також у нас є професійні реєстратори і молодші медичні сестри. Саме у нас працюють здебільшого головні експерти з вузьких педіатричних спеціальностей. Із такою командою надзвичайно цікаво і легко працювати, бо їй до снаги розібратися навіть із найскладнішими випадками.
У нас уже сформувалася потужна школа урології, хірургії, педіатрії, офтальмології, ортопедії, отоларингології, гінекології
Також наша установа є базою кафедр медичного університету імені Данила Галицького та Інституту спадкової патології. Тож у будь-якій незрозумілій ситуації варто звертатися саме до нас, на Лисенка, 31. Тут ми часто маємо справу з випадками, про які зазвичай лікарі інших поліклінік можуть знати лише з медичної літератури. Унікальні операції, про які останнім часом батьки дізнаються з медіа, проводять саме наші фахівці, які працюють у ОХМАТДИТі та консультують пацієнтів у нашій поліклініці.
Тож ОХМАТДИТ – це потужна команда інноваторів, які роблять можливою сучасну ефективну допомогу на рівні світової практики. Саме тому ОХМАТДИТ розширив свою «географію» далеко за межі Львівщини: зараз до нас звертаються по медичну допомогу пацієнти з різних куточків України.
– Вашим лікарям довіряють і колеги, і батьки, нерідко вони є останньою надією маленьких пацієнтів. У чому секрет такого авторитету?
– ОХМАТДИТ – це таке місце, де навіть стіни лікують. Мовиться не про саму будівлю, а радше про атмосферу, в якій живуть і працюють наші спеціалісти. Тут хороша школа. У нас лікарі з інтернатури вже, як кажуть, з порога починають вчитися, маючи щодня справу зі складними, але цікавими випадками. Молоді спеціалісти – як лікарі, так і медичні сестри – виростають у хороших фахівців, бо тут усе тому сприяє. Ось у цьому наша сила. Так уже склалося, що більшість лікарів з інших установ скеровують пацієнтів до нас, щоби порадитися, почути думку наших спеціалістів, і нерідко наш діагноз звучить як істина в останній інстанції. Для нас це своєрідний знак якості. Ми цінуємо, що маємо такий авторитет. На це працювало не одне покоління лікарів, цю тенденцію я й хочу підтримувати в поліклініці.
Унікальність нашої установи полягає в тому, що саме вона була, є і залишається кузнею педіатричних кадрів. А це ті умови, в яких постійно народжуються медичні «зірки». Саме так було з усіма нашими вузькими фахівцями, до яких везуть хворих дітей зі всієї України. В нас уже сформувалася потужна школа урології, хірургії, педіатрії, офтальмології, ортопедії, отоларингології, гінекології.
Для мене велика честь і професійний кайф працювати нарівні з професіоналами своєї справи. Ми одне ціле – сильна, незламна медична команда ОХМАТДИТу, і пандемія допомогла зрозуміти, що нам до снаги навіть найбільш складні виклики. Ми відкриті до нових форм роботи в умовах медичної реформи.

Як звернутися у поліклініку

– Чи потрібне скерування, щоби потрапити в ОХМАТДИТ на консультацію? В яких випадках приймуть без нього? Чи платна ця послуга?
– Ми чекаємо всіх пацієнтів – і з простими, і зі складними діагнозами, не відмовляємо нікому, бо працюємо рефлекторно: просто реагуємо на хвору дитину, знаємо, що маємо допомогти, і все. Залишати маму наодинці з хворобою дитини не за нашими правилами. А щодо скерування в поліклініку, то до педіатра, гінеколога, стоматолога його не потрібно, всі інші спеціалісти приймають за електронним скеруванням. Такі умови медичної реформи, які пацієнти мусять прийняти і навчитися згідно з ними спілкуватися з медиками.
Ми стараємося переформатувати свою роботу, і пацієнти теж нам мають у цьому допомагати, розуміючи потребу в скеруваннях. Бо цей процес задуманий для комфорту перш за все пацієнта. Тому зараз батьки мають навчитися будувати таку культуру стосунків з лікарем, щоб отримувати допомогу легко і просто. Медичні послуги в нашій установі безкоштовні!
– Який алгоритм звернення в поліклініку?
– Усе просто: отримуєте скерування від сімейного лікаря, телефонуєте у реєстратуру, і вам призначають день і час візиту до потрібного вам вузького фахівця. Зараз покращуємо роботу реєстратури: для зручності вже додали два додаткові мобільні номери, щоби було простіше записатися до лікаря. Невдовзі зміниться й саме її приміщення.

Нагальні виклики і потреби

– Ви вже тривалий час працюєте у цій лікарні і ось стаєте завідувачкою поліклініки. Що ви хотіли б покращити у роботі поліклінічного відділення, що в планах?
– Моє попереднє місце роботи – перинатальний центр. А в ОХМАТДИТі я працюю з 1999 року. За цей час змінювалися керівники і форми роботи. Кожен менеджер приходив у лікарню з новими ідеями, які вдавалося втілювати на практиці в міру фінансування галузі, наповнюючи установу обладнанням і налагоджуючи співпрацю з провідними медичними закладами як України, так і світу.
Унікальність нашої установи полягає в тому, що саме вона була, є і залишається кузнею педіатричних кадрів
Чому я погодилася і чи вдасться щось зробити? Я живу за принципом «якщо доля дає – бери, а там розберешся». Пристала на щиру пропозицію директорки лікарні Олександри Бурди, бо спрацював лікарняний патріотизм. Відчула, що можу бути корисною, можу допомогти прогресивній команді якісних змін. З 1996 року й донині я є організаторкою в охороні здоров’я області – очільницею служби дитячої та підліткової гінекології Львівщини, тож уже не так страшно ще раз щось нове організовувати. До слова, надзвичайно люблю свою спеціальність. У 2000 році створила обласний кабінет дитячої гінекології в поліклініці та стаціонар для гінекологічних хворих у хірургічному відділенні. Об’єднала їх у Центр репродуктивного здоров’я дітей та підлітків, який став не лише місцем допомоги складним хворим, але й майданчиком для практичної підготовки спеціалістів з дитячої гінекології.
Чи впораюся з сьогоднішнім завданням? Так, це інша форма роботи, але я чітко знаю, що впораюся. Моя мета – зробити поліклініку сучаснішою, якіснішою та ефективнішою, максимально комфортною як для пацієнтів, так і для персоналу. Вона повинна стати сучасним європейським відділенням з покращеною доступністю для наших маленьких пацієнтів та їхніх батьків. Про конкретні плани не дуже люблю говорити – боюся насмішити Бога. Єдине скажу, що першочерговим завданням є сучасна реєстратура і кабінет для пацієнтів із особливими потребами.
– Чим можуть допомогти охочі долучитися до змін?
– Прошу своїх друзів, знайомих, усіх охочих допомогти змінити дизайн приміщень і придбати сучасне обладнання. Звертатися можна до мене приватно, можна через мою сторінку у фейсбуці, а також через сторінку ОХМАТДИТу.

У поліклініці ОХМАТДИТу можна отримати консультації щодо здоров’я дітей від народження до 18 років незалежно від місця проживання в таких фахівців: отоларинголог, травматолог, педіатр, неонатолог, хірург, окуліст, ортопед, уролог, нефролог, невролог, алерголог, пульмонолог, гінеколог, кардіолог, дерматолог, ендокринолог, гастроентеролог, стоматолог, лікар УЗД, ЕхоЕГ, ЕЕГ, ЕхоКГ. 
До педіатра, гінеколога і стоматолога скерування від сімейного лікаря не потрібне, до решти фахівців – тільки за його наявності!
Лікарі приймають із 9.00 до 15.00 з понеділка по п’ятницю.
Записатися на прийом можна за тел.: 098 050 68 01; 098 050 68 07.
Адреса поліклініки ОХМАТДИТу: м. Львів, вул. Лисенка, 31.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8582 / 1.65MB / SQL:{query_count}