Дбаймо про своє здоров’я!

Біль голови, погіршення слуху чи втрата координації можуть бути симптомами пухлини мозку

Як часто ми тамуємо біль голови пігулками, списуємо погіршення слуху на вік чи інші чинники, ігноруємо похитування при ходьбі чи пояснюємо слабкість у кінцівках утомою. Звичайно, саме так і може бути, однак медики застерігають: ці прояви можуть бути симптомами пухлини головного мозку! 
Тільки за тиждень спеціалісти Центру нейрохірургії та неврології Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова прооперували чотирьох пацієнтів із запущеними стадіями пухлин великих та гігантських розмірів. Про це вони розповіли на сторінці лікарні у фейсбуці.
Отже коротко про ці випадки.
81-річна пацієнтка з Львівщини впродовж року скаржилася на тривалий біль голови. Діагноз – новоутвір тім’яної частки гігантського розміру – 10 сантиметрів. Спочатку жінка відмовилася від хірургічного втручання, проте після появи судомних нападів погодилася на операцію. 
49-річна пацієнтка з Івано-Франківщини близько семи років спостерігала погіршення слуху, проте особливого значення цьому не надавала. Діагноз – велика невринома слухового нерва розміром 4 сантиметри. 
66-річна пацієнтка з Калуша звернулася зі скаргою на похитування при ходьбі впродовж останніх трьох років. Діагноз – спра-субтенторіальний утвір намету мозочка діаметром 8 сантиметрів. До слова, це відділ головного мозку, що відповідає за координацію рухів, регуляцію рівноваги і м’язового тонусу. 
60-річний пацієнт із Львівщини останні два роки скаржився на біль голови, проте до лікарів не звертався, поки не з’явилася слабкість у кінцівках. Діагноз – утвір правої тім’яної частки гігантських розмірів – 12 сантиметрів. 
У всіх чотирьох випадках вихід один – операція. Команда спеціалістів Центру видалила всі пухлини завдяки надсучасному обладнанню з використанням внутрішньоопераційного контролю – інтраопераційного нейромоніторингу (ІОМ) та операційного мікроскопа Carl Zeiss.
Це вкрай складні й непередбачувані операції, тож велика подяка нашим медикам за їхню роботу!
А головне, що всі пацієнти – без неврологічного дефіциту після оперативного втручання, а усі новоутвори виявилися доброякісними. Пацієнти уже вдома.
Важливо знати, що пухлини головного мозку посідають п’яте місце серед пухлин інших локалізацій після пухлин шлунка, матки, легень і стравоходу. Їх виявляють у людей будь-якого віку, проте найчастіше вони трапляються в осіб 45 – 50-річного віку. 
Медики вкотре закликають не нехтувати своїм здоров’ям і при перших симптомах звертатися по допомогу до фахівців! 
Записатися на консультацію до спеціалістів КЛШМД можна за тел.: 067 118 09 19; 066 018 09 19.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7945 / 1.54MB / SQL:{query_count}