Вакциновані українці відтепер зможуть вільно подорожувати Європою

Посли країн ЄС схвалили рішення дозволити в’їзд громадянам третіх країн, які пройшли повний курс щеплення

«Посли із 27 країн ЄС схвалили пропозицію Європейської комісії щодо послаблення критеріїв для визначення «безпечних» країн і про допуск повністю вакцинованих туристів з країн, що не входять до ЄС. Єврокомісія тепер рекомендує країнам-членам послабити обмеження для тих, хто щеплений схваленими вакцинами», – 19 травня повідомив речник Європейської комісії (ЄК) на брифінгу в Брюсселі. «Водночас, щоби зменшити ризик поширення штамів коронавірусу, Єврокомісія узгодила новий надзвичайний механізм призупинення, який дозволить країнам-членам діяти швидко і скоординовано», – додав представник Єврокомісії.
Поза тим деякі країни спрацювали на випередження. Нагадаємо, що минулого тижня уряд Греції дозволив в’їзд мандрівникам із третіх країн з туристичною метою, зокрема для громадян України. Щоправда, під час перетину кордону потрібно заповнити так звану PLF-форму. Туристи повинні надати документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації не менше ніж за 14 днів до поїздки або негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в’їзду, або сертифікат про перенесену хворобу, або позитивний діагноз за допомогою ПЛР-тесту, зроблений від двох до дев’яти місяців від дати хвороби.
Останній варіант передбачає, що документ має бути виданий відповідним державним органом, референтними лабораторіями країни походження або транзиту, державними чи приватними лабораторіями в цій країні за умови, що такі приватні лабораторії мають сертифікацію компетентного національного органу з сертифікації. Документ має бути англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською або російською мовами і містити ім’я особи, як воно вказане в паспорті.
Рішення уряду Греції щодо дозволу на в’їзд туристам з третіх країн діятиме 10 днів, після чого його будуть переглядати. Чи з метою послаблення вимог, чи навпаки задля того, щоб посилити обмеження – наразі невідомо.
А 19 травня стало відомо, що згідно з планами італійського уряду, люди, які отримали тільки першу дозу вакцини проти коронавірусу, зможуть претендувати на в’їзд в Італію без карантину. «Certificazione verde, «зелений сертифікат», який дозволяє мандрівникам в’їжджати до Італії без карантину, видаватиметься після отримання першої дози вакцини, йдеться в остаточному тексті нового урядового указу», – пише Європейська правда з посиланням на італійське видання The Local.
Згідно з даними інформаційного агентства Ansa, «зелений сертифікат» буде дійсний протягом 15 днів після того, як людина отримала першу ін’єкцію, і до тих пір, поки вона не отримає другу – тобто приблизно до п’яти-шести тижнів для вакцин Pfizer або Moderna, і до десяти-дванадцяти тижнів для AstraZeneca. На цьому етапі людина зможе подати заявку на отримання остаточної версії сертифіката, яка буде діяти протягом дев’яти місяців після повної вакцинації. Люди, які отримали вакцину Johnson&Johnson, матимуть право на дев’ятимісячний сертифікат, щойно їм зроблять перше щеплення.
Положення цієї статті указу поширюються на людей, які живуть в Італії та проходять тут вакцинацію, і які можуть використовувати «зелений сертифікат» для поїздок за кордон, щоб потім повернутися в Італію без карантину. Італія також пообіцяла визнати вакцинацію, здійснену в інших країнах будь-якою з вакцин, схвалених Європейським агентством медпрепаратів (ЕМА). Станом на сьогодні це – AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Johnson & Johnson і Moderna.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4043 / 3.99MB / SQL:{query_count}