Уперше за рік «червоні»

Львівщина з 25 березня у червоній карантинній зоні. Що працюватиме у Львові, а що під забороною

З 25 березня на території Львівської області діє червоний рівень епідемічної небезпеки. Також у «червоній» зоні Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Чернівецька, Сумська, Одеська області та місто Київ.
Зі слів заступника міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, у Львівській області рівень госпіталізації три дні поспіль перевищував встановлений показник у 60 осіб на 100 тис. населення і в середньому складає 65 осіб на 100 тис. населення.
«Коефіцієнт виявлення випадків інфікувань також перевищує встановлені постановою Кабміну 20%. В області кількість нових випадків за останній місяць збільшилась у п’ять разів, за останній тиждень ріст захворюваності в порівняні з попереднім тижнем збільшився на 50%. Кількість госпіталізацій за останній місяць зросла втричі, в порівнянні з лютим, а за останній тиждень зросла до 32%», – повідомив Віктор Ляшко.
У місті Лева відповідно ввели обмеження «червоної» зони. Міська комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення, що працюватиме у Львові, а що – ні. Отож заборонено роботу: непродовольчих ринків, закладів харчування (крім онлайн-замовлення та навинос), торгово-розважальних центрів, розважальних закладів та нічних клубів, усі масові заходи.
Дозволено працювати: аптекам, зоомагазинам, магазинам з продажу побутової хімії та засобів гігієни, квітковим та насінневим магазинам, магазинам з продажу засобів зв’язку, майстерням для ремонту одягу, взуття та електроприладів, салонам краси, фітнес-центрам, спортивним залам та басейнам – лише за попереднім індивідуальним записом.
«Школи залишаються на дистанційному навчанні. Транспорт продовжить працювати у посиленому карантинному режимі. Ці рішення діють до виходу Львова з червоної зони», – повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. 
У Львові станом на 25 березня ще 515 осіб захворіли на коронавірус. Загалом в області – 1032 нових хворих. Загалом з початку епідемії на Львівщині 97 440 підтверджених випадків інфікування коронавірусом. 2552 – летальні, 76 479 осіб одужали.
За добу 25 березня в області госпіталізували 279 осіб. У реанімації перебуває 232 людини, з них на апаратах ШВЛ – 59. Про це інформує департамент охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації. Найбільше хворих з Covid-19 у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги – 424 пацієнти, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 335. У Львівській обласній інфекційній лікарні на лікуванні 223 пацієнтів, у Центрі легеневого здоров'я – 199, у 8-ій міській лікарні – 196, у 1-ій міській лікарні – 135, у 5-ій міській лікарні – 90, у Львівській обласній клінічній лікарні – 52, у 1-му пологовому будинку – 34, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» – 27. В області найбільше хворих на коронавірус у Стрийській міській лікарні – 172 пацієнти, у Новояворівській районній лікарні №1 імені Юрія Липи – 180 та у Стебницькій міській лікарні – 154.
«На Львівщині маємо справу з мутованим штамом «британського» коронавірусу, який дуже швидко поширюється. Уражає всі групи людей – і молодого віку, і літніх. До того ж перебіг може бути тяжкий, незалежно від віку. Надалі більш уразливими залишаються ті групи пацієнтів, які мають супутню патологію – цукровий діабет, хронічні легеневі захворювання, гіпертонічну хворобу, аутоімунні захворювання, онкологічні чи ті пацієнти, які отримують імуносупресивну терапію», – каже експертка департаменту охорони здоров’я ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.
З її слів, новий штам коронавірусу дає негативну динаміку на 6-7 день. Медик додає, що сьогодні є наявні ефективні швидкі тести, які відрізняються від попередніх, які були на початку епідемії – вони дають більш точний результат. У разі позитивного швидкого тесту пацієнти скеровуються на ПЛР-тест та на рентгенологічне обстеження не раніше, ніж на п’ятий день.
Обстеження, які повинні проводити у разі позитивного тесту: аналіз крові з лейкоцитарною формулою (щоб визначити, чи переважає вірусний компонент або бактерійний, щоб вирішити, чи застосовувати антибактеріальні препарати); обстеження, щоб визначити, чи є у пацієнта схильність до тромбозу легеневої артерії; обстеження на реактивний білок. Якщо температура не знижується на жарознижувальних препаратах і підвищується через три години, у такому разі треба негайно телефонувати до свого сімейного лікаря для того, щоб дообстежитися і бути госпіталізованим.
«Носіння масок та особиста гігієна – це є запорука того, що ми не будемо розповсюджувати цей вірус і швидше зможемо побороти цю третю хвилю коронавірусу», – наголошує Надія Рудницька.
«Ми повинні зрозуміти, що іншого шляху, крім того, щоб дисципліновано дотримуватися всіх вимог карантину, немає. Потрібно уникати місць масового скупчення людей, уникати проведення зустрічей, святкувань, завжди одягати маску і не забувати про гігієну рук. Дотримання карантину, свідомість насамперед допоможуть нам стабілізувати ту ситуацію, яка є», – вкотре наголошує директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав декілька причин погіршення ситуації з епідемією в Україні. Одна з них – більша агресивність нового, «британського» штаму коронавірусу, який є втричі заразнішим, якщо порівняти з попереднім.
«Ми вже увійшли в третю хвилю пандемії коронавірусу, на всій території нашої країни виявлено новий «британський» штам вірусу. Він більш агресивний. Вражає молодих людей, більш контагіозний, тобто швидше передається, та спричиняє тяжкий перебіг хвороби. З цим найперше і пов’язана висока кількість госпіталізацій, яка значно зросла під час третьої хвилі», – каже Максим Степанов.
Міністр зазначає, що для штаму характерна важка клінічна картина, а безсимптомний перебіг хвороби практично не фіксують. До лікарень потрапляють не лише люди поважного віку, а й 30-40-річні. Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, печінку та навіть центральну нервову систему. А дві третини людей, які перехворіли, потребують додаткової реабілітації від постковідного синдрому впродовж 3-6 місяців.
«Зафіксовані непоодинокі випадки, коли хворі на «британський» штам помирали від фізичної відсутності потреби дихати, хоча були водночас в абсолютній свідомості. Ці дані ми отримуємо і від наших західних колег, з якими підтримуємо постійний зв’язок, щоб надавати кваліфікованішу допомогу», – наголосив міністр.

Щодо транспорту, то у Львові громадський транспорт продовжує курсувати з дотриманням карантинних норм та обмежень, про що повідомив очільник міста й закликав працедавців «максимально перевести працівників на дистанційну роботу, щоб мінімізувати кількість людей в транспорті».
«Громадський транспорт наразі працює, і ми бачимо суттєве зменшення кількості пасажирів. Треба розуміти, що хворіють також і водії. Тільки на АТП-1 понад 60 водіїв сьогодні є на лікарняному через коронавірус. Зараз ми маємо дуже великі збитки по громадському транспорту. А через те, що можуть бути зайняті тільки сидячі місця, то це ще й велике навантаження. Ми повинні дофінансовувати тих, хто займається громадськими перевезеннями. Також хочу звернутися до всіх працедавців: якщо маєте можливість організувати роботу так, щоб люди могли працювати віддалено, то зробіть це, будь ласка. Сьогодні дуже важливо мінімізувати будь-які фізичні контакти», – наголошує Андрій Садовий.
Тим часом Укрзалізниця повідомила, що до 30 березня висадку й посадку пасажирів на Львівщині не обмежуватимуть. «Залежно від динаміки захворюваності у регіоні впродовж тижня Державна комісія з надзвичайних ситуацій вирішить, чи необхідно обмежувати залізничні перевезення», – кажуть в Укрзалізниці. Й наголошують, що суворо слідкуватимуть за дотриманням карантинних вимог у поїздах та на вокзалах. Пасажирів просять обов’язково повідомляти про випадки неналежного носіння масок або відмови від них з боку інших пасажирів або співробітників Укрзалізниці.
фото: Олег Огородник, пресслужба Львівської ОДА

Обіцянки підприємцям від влади 

На рівні держави готують законопроєкт щодо підтримки підприємців «червоної» зони, які не працюють через карантин. Такі доплати пропонують на рівні 8 тис. грн. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий. З його слів, зі свого боку звільнить від сплати оренди у квітні підприємців, які будуть облаштовувати літні майданчики.
«На рівні держави ухвалено рішення, яке буде імплементовано в окремий законопроєкт, що для тих підприємців, які працюють в містах «червоної» зони, буде доплата орієнтовно вісім тисяч гривень. Міста, в разі спроможності, будуть ще доплачувати до середньої зарплати в межах області. Це зараз пропрацьовують на рівні держави. Думаю, що проєкт рішення буде відомий до кінця цього тижня. Але це мовиться про тих підприємців, які сьогодні не можуть працювати, не мовиться про тих, хто торгує алкоголем чи продуктами. На квітень не будемо брати кошти з підприємців за літні майданчики. Дамо такий бонус для львівських підприємців», – каже Андрій Садовий.
«Уряд вже пообіцяв виплатити ФОПам та працівникам, які постраждають внаслідок карантинних обмежень у «червоних» зонах, по вісім тисяч гривень. Слово тепер за органами місцевого самоврядування, які б мали підтримати бізнес у скрутну хвилину», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2818 / 4.07MB / SQL:{query_count}