Україна з наступного тижня починає вакцинацію

Наша держава вже отримала підтвердження на постачання 22 мільйонів доз вакцин проти Covid-19. На Львівщині для проведення вакцинації створили 14 мобільних груп

фото: Олег Огородник
Україна відкриє власний інформаційний портал МОЗ для запису на вакцинацію проти Covid-19, перший етап якої розпочнеться вже за тиждень. Він розпочнеться згідно з Дорожньою картою вакцинації, яка є важливим елементом стратегії успішного протистояння пандемії коронавірусної хвороби. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Як зазначив урядовець, цього тижня під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» Україна вже отримала підтвердження на постачання 22 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу.
Вакцинація буде добровільна і безкоштовна
«Ми маємо усвідомити, що вакцинація – це своєрідна страховка життя від летальних наслідків хвороби. Держава зі свого боку робить усе можливе, аби забезпечити українців якісною і ефективною безкоштовною вакциною. Записатися на отримання щеплення можна буде найближчими днями через зручний інформаційний портал, а також через інші вебпортали електронних медичних інформаційних систем, через сімейного лікаря або контакт-центр МОЗ», – зазначив Максим Степанов.
З його слів, за всю програму вакцинації проти Covid-19 в Україні відповідає Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар. «Він очолює групу, яка відповідає за технічне виконання процесів вакцинації безпосередньо. Його завдання – організація безперебійного процесу вакцинації, питань її безпечності. Це зазначене в Дорожній карті вакцинації проти Covid-19 та затверджене відповідним наказом. За своєчасне постачання вакцин відповідає заступник міністра з питань євроінтеграції Ігор Іващенко», – додає очільник відомства.
«Будь-яка вакцина, якщо вона реєструється в нашій країні, це вакцина, яка розроблена згідно з міжнародними медичними стандартами, пройшла доклінічний етап випробувань на безпечність застосування, а далі – три етапи клінічного випробування. Це та вакцина, яка зареєстрована і визнана в світі», – переконує Максим Степанов.
На Львівщині для проведення вакцинації створені 14 мобільних груп. «Тимчасові пункти вакцинації будуть влаштовані у ковідних лікарнях. Їх у області 24. Логістика напрацьована, склад мобільних груп теж затверджений», – зазначив очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Вакцинація буде добровільна і безкоштовна. У першу чергу в Україні вакцинують працівників мобільних бригад з вакцинації та медичних працівників клінік, де надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з Covid-19. «На першому етапі ми вакцинуємо людей з критичним ризиком інфікування і розвитку Covid-19 і тих, що виконують критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби», – каже міністр.
Також він повідомив, що серед перших вакцинуватимуть: працівників лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на Covid-19; усіх співробітників екстреної медичної допомоги, зокрема водіїв; людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках престарілих тощо), а також працівників цих закладів; військовослужбовців, які беруть участь в Операції об’єднаних сил.
«Майже рік ми живемо в умовах нової реальності. У нашому житті з’явилися нові атрибути: маски, соціальна дистанція. Ми вже звикли до карантинних обмежень. Зараз важливо максимально адаптувати до цих змін усю державу, враховуючи найкращі ідеї та раціональні рішення українських та міжнародних експертів. Під час форуму ми обговорили шляхи подолання пандемії, Дорожню карту вакцинації проти Covid-19 і довіру до вакцинації, вплив Covid-19 на життя кожного українця – медика, освітянина, підприємця, – сказав очільник МОЗ. – Наша глобальна стратегія боротьби з Covid-19 в Україні багаторівнева і складається з декількох важливих аспектів. Серед них протиепідемічні заходи, які ми розробляємо спільно з провідними епідеміологами держави. Нарощування потужностей медичної системи, аби вона була готова до нових викликів, а також процес вакцинації. На цьому моменті звертаю вашу увагу, що вакцинація – не єдина складова у боротьбі з Covid-19. Аби внаслідок вакцинації почав формуватися колективний імунітет, необхідно, щоби вакцинувалися не менш ніж 60% українців. Опитування свідчать: безкоштовно вакцинуватися проти Covid-19 готові лише 43% українців – це неприйнятно. Ми повинні збільшити цей відсоток щонайменше до 60-ти».
Загалом Міністерство охорони здоров’я України сподівається до кінця осені провести чотири етапи вакцинації проти Covid-19. Під час цих етапів доступ до безпечних вакцин отримає майже 21 мільйон українців – люди, які перебувають у зоні ризику інфікування. Загальна мета вакцинації – охопити щонайменше 50% громадян. Такий відсоток необхідний для вироблення колективного імунітету.

Як зазначають у МОЗ, захворюваність на Covid-19 в Україні йде на спад. Мінус 6% за показником нових захворювань. Упродовж першого тижня грудня було 89 000 нових хворих, позаминулого тижня – 27 157, а за минулий тиждень виявили 25 505 випадків захворювання на Covid-19.
Упродовж першого тижня грудня в лікарнях України перебувало 28 000 пацієнтів, які потребували постійної медичної допомоги. За минулий тиждень лютого кількість пацієнтів, які перебували в лікарнях, становить 17 911.
Тим часом жителів Львівщини закликають не зволікати зі зверненням до лікаря за найменших симптомів коронавірусу. «Більшість пацієнтів госпіталізують вже у важкому стані, – каже лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін. – Зокрема, 75-80% пацієнтів доправляють в обласну інфекційну лікарню у важкому стані, вони потребують кисневої терапії. Люди знають статистику, що 80% переносять коронавірус легко. Деякі хворі сидять удома і тривалий час не звертаються до лікарів. Через пізнє звернення вони поступають у дуже важкому, передреанімаційному стані. Тож закликаємо звертатися до сімейних лікарів, а за потреби – в стаціонари, щоби госпіталізація була вчасною і можна було вчасно коригувати лікувальні заходи».
Для формування колективного імунітету необхідно, щоби вакцинувалися не менш ніж 60% українців
Якщо ви відчули у себе симптоми – телефонуйте лікареві. Основні симптоми – підвищена температура, кашель, утома, ускладнене дихання. Особливо серйозно варто поставитися до таких симптомів, якщо ви контактували з людиною, інфікованою коронавірусом.
«Зараз у області ліжкова мережа заповнена на 30,6%. Попри незначну кількість підтверджених випадків за минулу добу ситуація напружена. Про це свідчить кількість звернень по допомогу до медиків, яких значно побільшало. Частіше госпіталізуємо молодих пацієнтів віком від 35 років у середньому та важкому стані, кисневозалежних. Побільшало важко хворих пацієнтів без супутніх захворювань», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я області Орест Чемерис.
Посадовець укотре закликає не легковажити здоров’ям та життям і дотримуватися карантинних норм та обмежень. «Попри те, що в області ми не маємо приросту хворих, вкотре наголошую на важливості профілактики – дотриманні карантину!» – наголошує Орест Чемерис. І нагадує, що найкраща профілактика коронавірусу – дотримання норм карантину: соціальна дистанція, менше контактів із людьми, використання масок, гігієна рук.
Згідно з міжнародною статистикою перебігу пандемії, Україна залишається на 34 місці в Європі за рівнем смертності на мільйон населення. В Україні втричі менша смертність, аніж у Великобританії, вдвічі – смертність, аніж у Франції. Це результат багаторівневої стратегії боротьби з Covid-19 в Україні.

За час роботи Національного контакт-центру із протидії поширенню хвороби Covid-19 до нього за єдиним безкоштовним номером 0-800-60-20-19 звернулися понад 177 000 українців. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8847 / 1.61MB / SQL:{query_count}