Госпіталь у Винниках: евакуація пацієнтів була правильним рішенням

Через велике навантаження вийшла з ладу система кисневого постачання госпіталю. Відтак медзаклад на три години перевели на резервне кисневе живлення від балонів

У ніч з 20 на 21 листопада вся увага Львова була прикута до нештатної ситуації з поданням кисню у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих ім. Юрія Липи», що у Винниках. Через велике навантаження о 21.30 вийшла з ладу система кисневого постачання госпіталю – на три години. Відтак медзаклад було переведено на резервне кисневе живлення від балонів.
На місце події невідкладно прибуло керівництво госпіталю та обласного штабу COVID-19. Було забезпечено логістику евакуації пацієнтів, визначено етапність дій команд з евакуації, роботу техніків по відновленню роботи кисневої капсули. Всі спрацювали професійно та оперативно – злагодженою і згуртованою командою.
Пацієнтів «швидкі» евакуювали до міської лікарні швидкої медичної допомоги. Всього залучили 16 бригад екстреної медичної допомоги. «Потерпілих серед пацієнтів і персоналу немає. Станом на 00.25 подачу кисню було відновлено, евакуацію пацієнтів припинено. Всього з госпіталю евакуйовано 21 пацієнта», – повідомив очільник Львівщини Максим Козицький.
«Вночі була нештатна ситуація. Разом із працівниками нашого госпіталю, екстреної меддопомоги, «Львівкисень» та ДСНС-Винники нам вдалося досить швидко полагодити кисневу станцію та відновити центральне киснезабезпечення. Кожному хворому було забезпечено безперервний медичний супровід і кисневу підтримку! На ранок у нас 164 хворих. Киснева система працює, – зазначає Максим Прикупенко, керівник Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих Юрія Липи (це один із закладів, які від початку пандемії почав приймати хворих на коронавірус). – Ця ситуація ще раз показала наскільки важливою є для кожної лікарні надійна команда інженерно-технічного забезпечення та злагоджена робота всіх служб. Нам дуже потрібні фахові інженери та технічні працівники для обслуговування наявної кисневої мережі! Дякуємо усім за підтримку і допомогу».
Вночі рятувальники надали допомогу ремонтній бригаді з відновлення роботи системи кисневого постачання в обласному госпіталі. «До місця події виїхали рятувальники 61-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Винники та оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Львівській області. Пожежно-рятувальним відділенням проводились роботи по забезпеченню освітлення місця ремонтних робіт та за допомогою гідравлічного обладнання надавалась допомога ремонтній бригаді ТОВ «Львівкисень» по пломбуванню кінцевиків пластини газофікатора кисневої станції», – інформують у пресслужбі ДСНС у Львівській області.
Наявний резерв кисневих балонів та кисневих концентраторів дозволяв забезпечити терапію кисневозалежним пацієнтам на певний час, проте, не можна було ризикувати, чітко не знаючи, коли ремонтники відновлять постачання кисню. Відтак, розпочата евакуація була єдиним правильним рішенням.
«Ступінь пошкоджень та можливість відновлення системи техніки змогли оцінити після демонтажу частини системи (а це займало 1,5 години). Резерв балонів був. Але кожні три години має бути машина постачання з 40 балонами кисню. Є дуже велике споживання (60 пацієнтів та 11 на швл). Тому було прийнято рішення про розвантаження резервної кисневої системи частковим переводом пацієнтів. За час діагностики системи було переведено 21 кисневозалежного пацієнта. Після отримання інформації про можливість ремонту та час закінчення робіт – ми зупинили евакуацію», – зазначив керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.
Будь-яка лікарня України може опинитися в такій ситуації. "Всі інституції спрацювали належно. Ця НС є прикладом здорової комунікації", – певен Андрій Васько.
фото: ДСНС у Львівській області, Ірина Заславець
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8242 / 1.56MB / SQL:{query_count}