Ліки від коронавірусу: що відомо

Україна може отримати вакцину від Covid-19 трьома способами

Фармацевтичний шведсько-британський гігант AstraZeneca завершує розробку ліків проти коронавірусу на основі антитіл. Очікують, що препарат, окрім лікування, матиме профілактичну дію та забезпечуватиме пацієнту рік захисту від інфікування.

Пів мільярда доларів від Трампа

Випробування перебувають на фінальній стадії. Значний прорив стався через суттєву фінансову підтримку з боку США після того, як Дональд Трамп успішно пройшов подібну терапію, пише 24 канал з посиланням на Bloomberg.
Препарати, створені на основі антитіл, – це стероїди та засоби проти артриту, що запобігатимуть зараженню. Розробку перевірятимуть на здатність захищати людину від інфікування вірусом, за прогнозами компанії, нові ліки даватимуть річний імунітет.
«Комбінація антитіл може потенційно забезпечити негайний і тривалий ефект і для профілактики, і для лікування інфекції Covid-19», – заявив генеральний директор AstraZeneca Паскаль Соріот. Протягом кількох наступних тижнів у випробуваннях візьмуть участь близько 6 тисяч добровольців. Подібні препарати на основі антитіл розробляють також компанії Regeneron Pharmaceuticals Inc. та Eli Lilly & Co.
Таке пожвавлення випробувань, ймовірно, пов’язане зі заявою Трампа, який розповів, що його лікували від коронавірусу «коктейлем» з антитіл, виділених з крові тих, хто вилікувався. Нагадаємо, що президент США, який заразився Covid-19, 11 жовтня отримав дозвіл від свого лікаря повернутись до активного графіку роботи, оскільки більше не несе ризиків передачі коронавірусу. Водночас про результати тестування президента не повідомляється. Наразі у Трампа заплановано цього тижня три мітинги, в яких він планує взяти участь.
Нагадаємо, що США інвестували в подальші дослідження компанії AstraZeneca майже пів мільярда доларів. Натомість компанія погодилася доставити до США до кінця 2020 року 100 тисяч доз препарату із можливістю придбання мільйона додаткових доз у 2021 році.
Останні дослідження науковців зі Швеції та Фінляндії підтвердили, що переливання плазми від людей, які одужали від коронавірусу, дозволяє одужати від Covid-19 менш ніж за тиждень. А насичена антитілами плазма лікує літніх хворих впродовж 10-30 днів.

Три варіанти для України

Заступник керівника Офісу президента України (ОПУ) Ігор Жовква розповів, що ми зможемо отримати вакцину від Covid-19 трьома способами. Він зазначив, що Україна постійно порушує питання отримання вакцин від коронавірусної хвороби в переговорах із керівництвом ЄС. Уже укладено угоди з двома компаніями, тривають перемовини ще з чотирма. Представник ОПУ зазначив, що в Євросоюзі пріоритет під час укладання угод із компаніями щодо вакцин надаватимуть державам-членам ЄС, але Україна вже заявила «базову кількість вакцин», необхідних для неї.
За словами Жовкви, отримання вакцин може відбуватися кількома способами. «Перше – президент Зеленський заявив, що у нас сьогодні вже існують фармацевтичні потужності, які готові виробляти таку вакцину в Україні. Безумовно, якщо тим компаніям підійдуть наші виробничі потужності, така вакцина швидше потрапить до України. Бо очевидно, що, виробляючи її для інших країн, ми також будемо виробляти її для себе за відповідними угодами. Це один шлях. Але тут мають між собою говорити спеціалісти, фармацевти, подивитися на наші потужності, оцінити їх. Я так розумію, вони доволі потужні, ефективні та сучасні, але тут мають говорити фахівці. Другий варіант – якщо ми говоримо навіть про вакцину для держав-членів ЄС насамперед, то є можливість у цих держав, за наявності надлишку вакцини від Covid-19 в їхніх країнах, говорити про продаж її для третіх країн, зокрема для України. І третій шлях – з огляду на те, що ми ведемо діалог, приєдналися до відповідних механізмів щодо державних закупівель, ми можемо бути в черзі з країн-партнерів», – розповів Ігор Жовква.
Він додав, що про вакцину йшлося й під час нещодавнього візиту української делегації до Великої Британії, адже «британські компанії вже на виході щодо тестування вакцини». Зокрема, британському прем’єру Борису Джонсону українська сторона запропонувала використати потужності українських підприємств. За словами заступника голови ЛПУ, Джонсон «одразу відреагував і сказав, що це дуже цікава ідея».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8665 / 1.56MB / SQL:{query_count}