Львівщина у помаранчевій зоні

В області до прийому пацієнтів із коронавірусом готові ще дві лікарні

Ситуація із коронавірусом на Львівщині залишається стабільно складною. За підсумком вихідних в області зросла наповненість ліжкомісць. Зараз в області є госпіталізованими 1403 пацієнти, лікарні першої хвилі заповнені на 90%, другої – від 20% до 30%. Загальний відсоток наповненості лікарень становить 53%, інформують у Львівській ОДА. Львівщина за рішенням Центральної комісії ТЕБ і НС перебуває у помаранчевій зоні.
«Самбір є в так званій червоній зоні, за 14 днів відповідні рішення державна комісія ТЕБ і НС переглядатиме. Триває планова робота над проведенням тестувань, черги великої нема, зараз є лише 130 незроблених тестувань. За вихідні із 700 ПЛР тестів зробили 90%. Львівщина уже не лідирує за кількістю нововиявлених хворих. Ми перебуваємо десь на 5-6 місці. Це добре, враховуючи заповненість ліжок. Однак варто дотримуватись карантинних заходів», – зазначає заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
З його слів, переважна більшість важкохворих пацієнтів у лікарнях області – це люди із супутніми захворюваннями віком від 50 років, тож закликав ретельніше ставитись до свого здоров'я тим, хто має знижений імунітет.
«Із настанням похолодання та відкриттям навчальних закладів може бути друга хвилю Covid-19, тому дуже важливо зберігати дотримання карантинних норм та особистої безпеки», – акцентував Іван Собко.
На Львівщині хворих із Covid-19 прийматимуть ще два медичні заклади області: терапевтичне відділення Львівської обласної клінічної лікарні та інфекційне відділення Самбірської районної лікарні.
«Терапевтичне відділення обласної клінічної лікарні уже оснащене точками доступу кисню, на що скерували із обласного бюджету 100 тисяч гривень, іще стільки ж скерували на засоби захисту. Планується, там буде 70 ліжок. Лікарня готова і законтрактована, може приймати пацієнтів. Також Самбірська районна лікарня підготовлена до роботи із Covid-пацієнтами», - розповів Іван Собко.
Самбірська лікарня прийматиме за необхідності пацієнтів, зокрема, із Турківського району.
Інших лікарень переводити на роботу із коронавірусом не планують. «Враховуючи ситуацію, на Львівщині не будемо робити нових місць для лікування коронавірусних пацієнтів, адже у мешканців області є ще багато інших медичних потреб», – каже Іван Собко. Окрім того, уже дозволили частково відновити роботу Госпіталю імені Юрія Липи нековідного профілю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9569 / 1.54MB / SQL:{query_count}