Вчитися і вдосконалюватися потрібно!

У Львівському медичному фаховому коледжі післядипломної освіти дбають про безперервний професійний розвиток медичних фахівців та готують висококваліфікованих медсестер і фармацевтів

Медичні сестри і брати є обличчям кожного закладу охорони здоров’я. Від них процес лікування та одужання залежить не менше, аніж від лікаря. Та й, у принципі, немає професії гуманнішої та самовідданішої, аніж ця, адже в основі фаху лежить професійний догляд пацієнта, здатність розуміти чужий біль, турботливий характер, прояв милосердя до хворого.
Підтримавши ініціативу ВООЗ, задля підвищення ролі медичних сестер і братів у системі охорони здоров’я в Україні 2020 рік оголошено Роком медсестринства.
Ось уже 35 років здобути нову спеціалізацію, підвищити фаховий рівень, удосконалити професійні навички молодші медичні та фармацевтичні спеціалісти можуть у Львівському медичному фаховому коледжі післядипломної освіти. З медичного училища підвищення кваліфікації він перетворився на єдиний та найбільший заклад медичної післядипломної освіти в Україні!
З 1991 року якісну медичну освіту європейського зразка в коледжі здобувають і студенти. Тут відкрили відділення з вечірньою формою навчання для підготовки медсестер і фармацевтів, а в 2019 році коледж отримав ліцензію на підготовку медсестер-бакалавринь. 
Загалом упродовж 35 років у коледжі підвищили кваліфікацію та отримали спеціалізацію майже 180 тисяч медсестер, акушерок, фельдшерів, зубних техніків, лаборантів, фармацевтів не лише з Львівщини, але й зі всієї України! Випустили понад 3 тисячі медсестер та 500 фармацевтів, які працюють у лікувальних закладах та вже піклуються про людей.
Щоденну копітку працю колективу нещодавно високо оцінили у Львівській обласній раді, вручивши йому подяку.
Якісний імідж коледжу щоденно формує його директорка, кандидатка історичних наук, викладачка-методистка, спеціалістка вищої кваліфікаційної категорії Леся Вовк. Вона енергійна, ініціативна та цілеспрямована, з управлінсько-організаторськими здібностями. Їй притаманний демократичний стиль керівництва із застосуванням проєктних технологій, інновацій та міжнародної співпраці. Леся Вовк поважає старі традиції і не боїться казати «так» новим починанням. А головне всіма силами намагається зробити престижною професію медсестри.
«2020 рік дає унікальну можливість оцінити внесок медсестер у функціонування системи охорони здоров’я, підвищити престиж професії, змінити підходи у додипломній та післядипломній освіті медсестер, – наголошує Леся Вовк. – Вважаю, що медична сестра і брат не повинні стояти осторонь всіх цих змін. Процес реформування вимагає пошуку ідей, прийняття новаторських рішень. Мета проста – довести, що медична сестра чи брат не технічний виконавець, а самодостатня професія, незамінний помічник лікаря».

Вчитися усе життя

Тримати руку на пульсі, і не лише свого пацієнта, а й науки, здобувати нові знання медичні фахівці повинні все життя, переконані у Львівському медичному фаховому коледжі післядипломної освіти. Тому головний постулат закладу – невпинний професійний розвиток.
«На сьогодні безперервний професійний розвиток украй важливий. Медична наука, практичні навички швидко змінюються, навіть учорашнє вже сьогодні може стати застарілим. Поняття «освіта на все життя» втратило актуальність. Тож яким би класним не був фахівець, якщо він не поновлює знання, не стежить за нововведеннями в медицині, його навички втрачаються, – вважає Леся Вовк. – Відтак свої знання медичні фахівці повинні вдосконалювати не раз на п’ять років, а щороку, хоча б по кілька днів. Звісно, ми не ідеальні, проте, кожен день працюємо над тим, аби стати кращими, допомагаємо слухачам бути в курсі нових технологій і стандартів. До нас прислухаються, з нами радяться, ми самі завжди пропонуємо щось нове та цікаве».
Голова циклової комісії педіатричних дисциплін, викладачка медсестринства у педіатрії Олена Назарова каже, що часто викладачі коледжу стикаються з тим, що зміст і якість підготовки на циклах спеціалізації та вдосконалення не відповідають запитам фахівців. Тому в коледжі постійно працюють над оновленням навчальних програм, висвітленням динаміки розвитку медичної науки, поєднують теоретичні та практичні знання.
Зі слів заступниці директорки з навчальної роботи відділення післядипломної освіти Людмили Гдулевич, отримати нову спеціалізацію, підвищити свою кваліфікацію в коледжі можуть не лише медичні фахівці комунальних закладів охорони здоров’я, а й приватних медзакладів, санаторіїв. Здобути базові знання в коледжі можуть і люди, не пов’язані з медициною. Наприклад, задля загального розвитку, вміння надавати невідкладну медичну допомогу.
«В коледжі функціонує симуляційно-тренінговий центр, у якому представлені найновіші манекени, тренажери, симулятори, медичне обладнання. Маємо найсучасніший і єдиний в Україні кабінет медичної оптики та оптометрії, кабінети акушерства та гінекології, сестринського догляду, лабораторію сестринських втручань, кабінет педіатрії, сімейної медицини. Саме тут наші слухачі та студенти вчаться працювати в команді, доводять до автоматизму практичні навички, які знадобляться їм у роботі, – веде далі директорка коледжу. – У найближчих планах закупити анатомічні манекени, мікроскопи, сучасні кардіографи для навчання та вдосконалення практичних навичок медсестер, а також створити навчально-виробничу аптеку та відкрити віртуальну операційну, аби хірургічні сестри могли відпрацьовувати алгоритм практичних навичок та дій під час операції. Серед інших планів відкриття клініки медсестринського догляду, в якій основна робота лягатиме на плечі медичних сестер, а лікарі працюватимуть як консультанти».

Обмін досвідом – запорука успіху!

Налагоджена в коледжі й потужна міжнародна співпраця та обмін досвідом. Вже не перший рік на базі коледжу тренінги, майстер-класи, навчальні семінари та круглі столи проводять колеги з Польщі, Німеччини, Швейцарії. Здобувати знання сюди приїжджають охочі зі всієї України.
У коледжі підписаний меморандум із німецькою клінікою Ernst v. Bergmann, що в містечку Потсдам поблизу Берліна. На унікальному манекені недоношеної дитини, який привезли партнери, практичні навички реанімаційної допомоги відпрацювали чимало медсестер. Охоче діляться своїм досвідом і знаннями партнери з Центру післядипломної освіти міста Жешув (Польща).
Два з половиною роки на базі коледжу тривав проєкт ВООЗ у співпраці з МОЗ України за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», завдяки якому сімейні лікарі та медсестри здобули нові знання та навчилися працювати в команді.
Самі викладачі коледжу не раз їздили і їздять за кордон здобувати нові знання, аби в подальшому ділитися ними з українськими студентами і слухачами. Троє викладачів коледжу є сертифікованими субтренерами Європейської ради реанімації.
Пишається Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти й чудовою бібліотекою, якій уже скоро 80 років. Її фонд унікальний, адже тут зберігаються книжки, автореферати і наукові праці відомих лікарів Галичини і не тільки. В планах керівництва коледжу створити музей медичної книги.

Мрієте стати медиком? Тоді вам сюди!

У Львівському медичному фаховому коледжі післядипломної освіти можуть навчатися люди будь-якого віку. Студентів тут готують за двома ступенями – фаховий молодший бакалавр і бакалавр. Спеціальностей також дві – медсестринство та фармація. 
«Студенти навчаються на вечірній формі, тож легко можуть поєднувати навчання і роботу, а також паралельно отримувати різні спеціалізації», – зазначила заступниця директорки з навчальної роботи відділення підготовки фахівців Галина Кучабська.
Що стосується термінів навчання, то медсестрою можна стати за три роки і п’ять місяців, а фармацевтом – за два роки і п’ять місяців. Рік навчання на медсестринстві коштує 13 200 грн, бакалавр медсестринства – 15 500 грн, навчання на фармації – 14 500 грн.
Медична сестра і фармацевт – це професії, які пропонують великі можливості для самореалізації і які варто обирати! 
Докладнішу інформацію про вступ можна дізнатися на сайті закладу: http://medcolpo.lviv.ua або звернутися безпосередньо в коледж: м. Львів, вул. І. Миколайчука, 9 (корпус 1), тел. (032) 252 03 05; вул. Липинського, 54 (корпус 2), тел. (032) 252 04 01.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8089 / 1.62MB / SQL:{query_count}