Об’єднуймося задля допомоги!

Благодійний фонд «Із янголом на плечі» спільно з координаційним центром при Львівській ОДА збирає кошти на закупівлю необхідного обладнання для лікарень, де перебувають хворі на Covid-19. Як можна долучитися

Плюс 20, згодом 27, 39, 45, через кілька днів 65... Знову зменшення, а в наступні дні кількість хворих різко зростає... Вже декілька діб на Львівщині реєструють досить високу порівняно із середнім показником в Україні кількість інфікованих коронавірусом.
За даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 12 травня в Україні уже підтверджені понад 16 тисяч випадків захворювання на коронавірус, із них 375 упродовж останньої доби. Недуга уразила 1105 дітей та 3114 медиків! У Львові та на Львівщині підтверджені 825 випадків інфікування Covid-19, із них 23 летальні.
Перший удар, як відомо, беруть на себе лікарі. Але не всі вони мають елементарні засоби захисту, а для порятунку життів людей – необхідний медичний одяг та обладнання. Тож аби захистити медиків і полегшити їм роботу в боротьбі з коронавірусом, усім нам як ніколи потрібно мобілізуватися!
У час, коли державне фінансування для придбання життєво необхідних ліків, витратних матеріалів і медобладнання суттєво зменшилося, на допомогу приходять благодійні фонди.
Один із них – «Із янголом на плечі». Ось уже кілька років цей благодійний фонд опікується важко хворими дітьми та людьми із мобільного госпісу. А з цієї весни допомагає львівським лікарням. За гроші, що надходять у фонд, вже вдалося придбати сотні тисяч захисних костюмів, респіраторів і навіть десятки одиниць медобладнання, що допомагає лікарям рятувати людські життя.


Допомогти, придбати, врятувати

«Ми не можемо стояти осторонь, адже якщо інфікуються лікарі – кваліфікована допомога надаватися не буде! Тому захист медиків – наше з вами першочергове завдання».
«Виклики коронавірусу та початку медичної реформи є випробуванням, яке лягає на плечі медиків та батьків наших підопічних. Фонд це відчув у збільшенні кількості та обсягу прохань як від батьків важко хворих дітей, так і від адміністрацій лікарень».
Ці та подібні повідомлення чи не щодня можна прочитати на офіційних сторінках благодійного фонду в соціальних мережах.
У фонді кажуть: хто, як не ми, має допомагати, закликаючи всіх небайдужих долучатися до допомоги. Тому після того, як Львівська ОДА в березні виступила з пропозицією створити координаційний центр допомоги, фонд «Із янголом на плечі» швидко зреагував і розпочав із нею співпрацю.
Як розповів «Львівській Пошті» директор благодійного фонду «Із янголом на плечі» Юрій Федечко, при фонді відкрили спецрахунок, на який підприємці чи просто благодійники можуть переказувати кошти для підтримки медиків у цей непростий час.
Відтоді на рахунок надійшло більш ніж 2 млн 600 тис. грн. Лише у квітні колектив фонду «Із янголом на плечі» спільно з небайдужими зміг допомогти медикам та батькам важко хворих дітей грошима – понад 1 млн 850 тис. грн. Зараз на залишку приблизно 190 тис. грн. Більшість коштів використали на засоби індивідуального захисту та необхідне обладнання.
«Уже вдалося закупити понад 2 тисячі 400 костюмів, що були рівномірно розподілені між п’ятьма лікарнями, серед яких Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, Обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих, Центр легеневого здоров’я та інші. Не забули ми й про своїх підопічних – онкохворих діток, які лікуються в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі: закупили потрібні медичні апарати та засоби індивідуального захисту, – розповідає Юрій Федечко. – Також нещодавно для Обласного лабораторного центру придбали 23 тисячі наконечників для тестів на суму понад 40 тисяч гривень. А із останнього, що вдалося придбати коштом небайдужих, – мікроцентрифуга для того ж Обласного лабораторного центру. Стара установка була майже не робоча, її віддали в ремонт. Нова вже працює і виконує свої завдання».
Нова високошвидкісна центрифуга має 15 000 обертів за хвилину. Це лабораторне обладнання потрібне для фракційного розділення біологічного матеріалу від хворих або осіб із підозрою на інфікування Covid-19 та виділення генетичного матеріалу збудника.


Не зупинятися, а йти далі

Як запевняє Юрій Федечко, про головні потреби лікарів та медичних установ у фонді дізнаються через координаційний центр при ЛОДА. Щойно надходить чергова потреба, як її намагаються задовольнити.
Роботу між благодійним фондом та координаційним центром здійснює Ірина Плахтій, яка є співзасновницею та головою правління благодійного фонду «Із янголом на плечі». З її слів, зараз існує нагальна потреба у витратних медичних матеріалах: костюмах, масках, бахилах, окулярах, термометрах.
«Ми співпрацюємо з Львівською ОДА і про всі потреби медиків дізнаємося від неї. Зараз на часі одноразові халати, костюми та інші речі, які доводиться змінювати часто, – каже вона. – Останнім часом кошти від небайдужих надходять повільно, що й не дивно, адже багато хто залишився без роботи, без зарплати. Допомагає переважно великий бізнес, за що йому велика подяка».
Юрій Федечко додає, що серед найнагальніших потреб медиків респіратори другого і третього класів та монітори стеження за станом пацієнта.
Водночас у фонді наголошують, що всі резерви для оплати найнеобхіднішого вичерпуються, тож просять небайдужих людей про допомогу!
Реквізити
Картка Приватбанку 5169 3305 2147 3006 (директор Фонду
Федечко Ю.В.), лише для користувачів Приват24.
Р/р для юридичних осіб і тих, у кого рахунки не в Приватбанку:
UA593253210000026008053785175 БО БФ IЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧI (Благодiйна органiзацiя);
АТ КБ «ПРИВАТБАНК» ЄДРПОУ/ДРФО 41411833, валюта UAH (українська гривня).
Призначення – благодійний внесок, допомога лікарням.

Андрій Матолич, радник голови Львівської ОДА:
– При Львівській ОДА створили координаційний центр, який об’єднує дії благодійних організацій, усіх тих, що хочуть долучитися до підтримки у час пандемії. Але щоб допомогти благодійним організаціям, потрібно було розуміти реальні потреби тих чи тих медичних закладів, тобто хто потребує такої допомоги, що саме є нагальним і в якій кількості. Власне для цього і був створений координаційний центр. До цього центру щодня надходить інформація від усіх медичних закладів Львова та області, які визначені як опорні для боротьби з коронавірусом. Збираємо оперативну інформацію щодо наявності медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту, супутніх допоміжних речей, отримуємо інформацію про потреби і здійснюємо розподіл між медзакладами. Для відкритості та прозорості створили електронну платформу на офіційному сайті Львівської ОДА: https://stopcovid.loda.gov.ua/ Зайшовши туди, можна побачити перелік усіх потреб в розрізі лікарень, конкретно те, що кожна з них потребує. Також тут є графа що вже придбане. Поставки здійснюють централізовано, адже це допомога держави, а також благодійних організацій. Що стосується благодійного фонду «Із янголом на плечі», то коли ми запустили програму допомоги медичним закладам, нам було важливо започаткувати співпрацю з надійним фондом. Ним, власне, і став фонд на чолі з Юрієм Федечком. На сьогодні це той фонд, через який ми просимо долучатися до допомоги, переказувати гроші та допомагати. Саме завдяки цьому благодійному фонду нам вдалося зібрати чимало коштів та акумулювати їх у потрібному напрямку. Великі закупівлі можливі завдяки фірмам та корпораціям. Наприклад, компанія Nestlе Україна спільно з благодійним фондом «Із янголом на плечі» передала дві тисячі засобів індивідуального захисту для медиків Львівщини та близько 50 термометрів. Відтак це все розподілили між опорними лікарнями Львова та області. Наразі велику закупівлю необхідного плануємо здійснити завдяки коштам, які переказала компанія «Укргазвидобування». Що стосується найнагальніших потреб, то такими є монітори для стеження за станом пацієнтів і засоби індивідуального захисту – респіратори. Натомість медичних рукавичок, комбінезонів та апаратів ШВЛ маємо достатню кількість.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8378 / 1.62MB / SQL:{query_count}