Коронавірус в Україні: хто має право лікувати

З 1 травня лікарні, що не є у переліку від МОЗ та НСЗУ, не можуть приймати хворих на коронавірус

Через масштабну пандемію коронавірусу, в рамках Програми медичних гарантій, в Україні затверджено окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19).
На фінансування цих пакетів медпослуг виділено понад 15 млрд. грн . Відповідну постанову прийняв уряд.
Як зазначила під час онлайн-пресконференції керівниця НСЗУ Оксана Мовчан, НСЗУ готує чотири пакети послуг, що стосуються лікування хворих на коронавірус. Контракти за цими пакетами укладатимуть з 1 червня.
Один із цих пакетів буде тимчасовим і стосуватиметься медзакладів, які не є в переліку від МОЗ та НСЗУ, що визначає лікарні, які можуть приймати хворих на ковід. А опорних медустанов для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, нагадаємо, є 242.
«На початку, коли система ще не була відпрацьована, хворий міг потрапити у будь-який медзаклад. Тож, за цим пакетом ми оплатимо послуги лікарням, які не є в переліку, але у березні-квітні приймали хворих на Covid-19», – зазначила Оксана Мовчан і відразу додала, що з 1 травня лікарні, що не є у переліку від МОЗ та НСЗУ, не можуть приймати хворих на коронавірус.
«Ми не хочемо, щоб пацієнтів з COVID-19 везли в усі лікарні в країні, щоб це призвело до зараження пацієнтів з іншими захворюваннями або це спричинило зараження лікарів, які не готові до цього, не матимуть необхідного захисту. Тому це з 1 травня заборонено. Водночас, всі лікарні, які надавали допомогу при COVID-19 в квітні, отримають необхідне фінансування», – каже керівниця НСЗУ.
Решта пакетів медичних послуг передбачатимуть:
- Оплату за роботу мобільної бригади. Йдеться про оплату роботи бригад, які проводять забір аналізів вдома у пацієнтів і наразі працюють на базі поліклінік, центрів первинної медико-санітарної допомоги або інших закладів охорони здоров’я. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам мобільних бригад у розмірі до 300%. В умовах фінансування зокрема є те, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.
- Оплата екстреної медичної допомоги. Йдеться про оплату допомоги, що надається центрами екстреної медичної допомоги (ЕМД), у зв’язку із збільшенням навантаження на бригади ЕМД. Оплата центрам ЕМД визначатиметься на основі кількості підтверджених випадків коронавірусною хвороби (COVID-19) та з урахуванням збільшеного навантаження через виїзди на підозри на COVID-19. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам спеціальних бригад ЕМД у розмірі до 300%.
- Оплата за cтаціонарну медичну допомогу. Оплата буде здійснюватися тільки в ті заклади, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці заклади обов'язково мають відповідати умовам надання послуг – зокрема мати апарати ШВЛ, команди лікарів, в тому числі анестезіологів, тощо.
Як пояснила Оксана Мовчан, у ці пакети входить і закупівля медикаментів для лікування коронавірусу, і 300% від окладу на доплату усім медичним працівникам. Але ці три пакети стосуватимуться лише визначених лікарень. Нагадаємо, на Львівщині їх є 10.
Також очільниця НСЗУ наголосила на тому, що ніякого відношення до зарплат медиків за квітень Національна служба здоров'я не має, адже тепер вони платять лише за контрактом.
«Національна служба здоров'я сплачує кошти в межах програми медичних гарантій, яка була затверджена урядом України. На початку тижня була прийнята нова постанова, яка вводить три нові пакети фінансування закладів від сьогодні. Тому усі виплати, які НСЗУ робила упродовж квітня були в рамках програми медичних гарантій. Усі виплати 300% заробітньої плати медикам, які будуть в березні більше не стосуються Національної служби здоров'я у квітні. Ми лише сплачуємо за контрактом», – додала очільниця НСЗУ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8246 / 1.55MB / SQL:{query_count}