Вони на передовій

Парламент законом застрахував життя та здоров’я медиків, прирівнявши їх до військових

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який страхує медиків та прирівнює їх до військовослужбовців, які несуть службу на передовій. Зокрема ухвалений проект передбачає:
медик, який помер через інфікування коронавірусом, за своїм статусом прирівнюється до військовослужбовця, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, пов’язаних з несенням військової служби;
членам сім’ї такого працівника гарантуються ті ж самі права, що й членам родин загиблих військовослужбовців;
медики, які заразилися коронавірусом під час роботи і через це протягом року отримали групу інвалідності, будуть застраховані на суму не менш ніж 300 прожиткових мінімумів – залежно від ступеня втрати працездатності (зараз це 608 тисяч 100 гривень);
у разі смерті медичного працівника від коронавірусу, його сім’я отримає допомогу розміром 750 прожиткових мінімумів, що нині становить 1 мільйон 520 тисяч 250 гривень.
Також Верховна Рада ухвалила закон, який підвищує соціальний захист медиків, які працюють з хворими на COVID-19, та дозволяє на волонтерських засадах залучати лікарів-інтернів до боротьби з коронавірусом. Згідно з законом, медичні працівники, які перебувають на самоізоляції через роботу з хворими на COVID-19, мають отримувати 100% заробітної плати незалежно від страхового стажу, інформує hromadske.ua
Також на волонтерських засадах до боротьби з епідемією дозволяють залучати лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії зі встановленням обмежень щодо такого залучення.
Вводиться обов'язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх, хто звертається за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби. Також обов'язкове тестування стосується контактних із хворими на COVID-19, медичних працівників, які працюють у закладах, де надають медичну допомогу інфікованим коронавірусом. Обов'язково тестуватимуть у співробітників Нацполіції та Нацгвардії незалежно від того, чи контактували вони з хворими.
Крім того, закон містить доручення Кабміну, які стосуються оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення лікарень (першої, другої, третьої хвиль), куди направлятимуть хворих, черговість їх заповнення тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7996 / 1.54MB / SQL:{query_count}