Народжені у час карантину

У пологових Львова обмежили партнерські пологи та відвідини породіль

У житті є речі, які точно не можна спланувати, скасувати чи перенести. Мовиться про пологи. Щоб народження немовлят минуло безпечно, вагітним роблять тест на коронавірус, а в самих пологових Львова ввели певні обмеження.
Лише за 4 травня у Львові з 297 осіб, яким зробили експрес-тести, було 15 вагітних. Результат у всіх жінок при надії негативний.
Як уже писала «Львівська Пошта» (стаття «ОХМАТДИТ і пологові «на варті!», №28 (2245) від 08.04.2020 р.), у Львівській області базовим стаціонаром для госпіталізації вагітних із підозрою на Covid-19 при наявній пологовій діяльності, вагітних із проявами грипу, ГРВІ та ускладненнями від них після 22 тижня вагітності визначили Пологовий клінічний будинок №1, що на вул. Мечникова, 8.
Здорових вагітних приймає Львівський обласний клінічний перинатальний центр, що на вул. Дж. Вашингтона, 6, і пологове відділення 3-ої міської клінічної лікарні, що на вул. Раппопорта, 8.
У перинатальному центрі всіх рекомендованих карантинних заходів, які унеможливлюють проникнення вірусу, дотримуються вже другий місяць. Зокрема, при вході стоять дезінфектори, санітари роблять часте вологе прибирання, провітрювання, дезінфекцію усіх поверхонь, запроваджений масковий режим, усі працюють в рукавичках. При поступленні в приймальному покої жінкам дезінфікують одяг, вимірюють температуру. Якщо стан здоров’я у нормі – переводять до палат. У разі підозри скеровують в опорну лікарню.
Лише у квітні в Львівському перинатальному центрі народилося майже 500 малюків: 246 хлопчиків та 226 дівчаток. Із них було 18 двієнь і одна трійня
«Лише у квітні в перинатальному центрі народилося майже 500 малюків: 246 хлопчиків та 226 дівчаток. Із них було 18 двієнь і одна трійня! Загалом наш центр бере на себе дуже велике навантаження, тож завжди стараємося, щоб і працівникам, і породіллям, і новонародженим тут було безпечно. Для цього при поступленні жінок ретельно оглядаємо, збираємо анамнез і лише потім відводимо в палати, – розповідає директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська. – З усіх тих, що до нас поступили, у двох пацієнток була підвищена температура. Їх одразу ж помістили в ізольовані боксові палати та зробили експрес-тести. Хоч результат був негативний, жінок перевели у пологовий на Мечникова, який приймає вагітних із підозрою або поставленим діагнозом коронавірус».
Марія Малачинська зазначила, що жінки та їхні родини з розумінням поставилися до ситуації. Згодом стало відомо, що й ПЛР-тести показали негативний результат. «Мусимо так робити в усіх сумнівних випадках, аби не допустити вогнища та поширення вірусу», – констатувала співрозмовниця.
Та чи не найгостріше в пологових сприймають обмеження щодо партнерських пологів та відвідин породіль. Проте й до цього, зі слів Марії Малачинської, довелося звикати.
«Спочатку такі заборони жінки сприймали досить негативно. Але роз’яснювальна робота, думки про власне здоров’я, здоров’я своїх близьких та майбутньої дитини взяли гору, – веде далі очільниця перинатального центру. – Максимальний комфорт стараються забезпечити наші працівники. Зокрема, ще більше звертають увагу на жінок, особливо в першу добу після пологів або кесаревого розтину, всіляко підтримують їх, допомагають підвестися, взяти дитинку. Зрештою, карантинні обмеження в дечому позитивно впливають на самих породіль – без чоловіків та родичів вони змушені бути активнішими, рухливішими, що, натомість, забезпечує проходження всіх етапів реабілітації. До виписки більшість жінок почуваються чудово».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8990 / 1.56MB / SQL:{query_count}