Чотири сценарії реагування

Як Україна боротиметься з коронавірусом і чи залучатиме приватні медичні заклади

Міністерство охорони здоров’я розробило чотири сценарії реагування на поширення коронавірусної інфекції в Україні, про що повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
З його слів, уряд почав готувати систему охорони здоров’я одразу після сплесків хвороби в Китаї. Наприкінці січня – на початку лютого був розроблений національний план запобігання поширення на території України коронавірусної хвороби, створений національний штаб, який на сьогодні переведений на цілодобовий режим роботи, інформує Урядовий портал.
«Ми знали статистику і алгоритм, як будемо діяти при перших випадках захворювання. Для цього були визначені по дві госпітальні бази в кожній області та по дві бригади медичної допомоги, які були укомплектовані необхідним обладнанням. Були розроблені згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я чотири сценарії реагування. Перший – коли у нас буде один завезений випадок, потім – коли у нас буде поширення вірусу всередині країни і коли буде спалах COVID-19», – пояснив Віктор Ляшко.
З його слів, Міністерство переходить на новий етап планування і перепрофілювання закладів охорони здоров’я. «Ми розробили чіткий алгоритм, який базується на сценарії розвитку спалаху на прикладі Італії. Бачимо, що 80% людей у Італії перехворіють легкими формами. Тому за нашим стандартом надання медичної допомоги, який повністю адаптований до рекомендацій ВООЗ і враховує кращі практики Китаю та Італії, будемо пропонувати і надавати допомогу в легких випадках амбулаторно при домашній самоізоляції», – зазначив він і додав, що для 20% населення, яке потребуватиме госпіталізації, вже створена інтерактивна мапа, до якої матимуть доступ диспетчери екстреної медичної допомоги. На цій мапі буде вказано, в яку лікарню везти хворого, де є вільні місця з необхідним обладнанням.
Інший сценарій передбачає залучення перепрофільованих закладів, тобто закладів терапевтичного профілю, які також прийматимуть хворих із тяжкими формами.
Якщо в державі буде введений надзвичайний стан, можна буде залучати приватні заклади охорони здоров’я, що розширить масштаб надання допомоги тим, що її потребують.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8487 / 1.53MB / SQL:{query_count}