Нещадний грип: хто під прицілом хвороби?

В Україні активізувався небезпечний вірус грипу: майже 200 тисяч хворих, п’ятеро померли від ускладнень

Грип в Україні починає поширюватися із неймовірною швидкістю. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, лише за перший тиждень року на ГРВІ захворіли понад 100 тисяч осіб. За минулий тиждень дані такі ж. Пік захворюваності очікується в останній тиждень січня і, за попередніми прогнозами, в цьому епідсезоні на грип перехворіють від п’яти до шести мільйонів українців.
Найнебезпечнішим штамом цієї зими вважають вірус грипу A/Brisbane/ (H1N1), який ще називають «свинячий». Хвороба має важкий перебіг, але основний ризик – це ускладнення після неї, які виникають через неправильне лікування та пізнє звернення до медиків. Тому вирішальним чинником у лікуванні цього складного вірусу є вчасне звернення до лікаря.

Не станьте жертвою і ви!

За даними інфекціоністів, найбільша кількість хворих спостерігається на заході і в центрі України, однак у Львові та області ситуація не така критична.
За даними епідеміологині Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Любомири Бойко, за минулий тиждень на грип та ГРВІ в області захворіли 5 тисяч 764 особи, що на 409 випадків менше, ніж за попередній тиждень. Більшість недужих (55,9%) – діти. Про перевищення епідпорога наразі не мовиться. У самому Львові за цей же період захворіли 1 тисяча 485 осіб, 48,8% – діти до 17 років.
Також, за даними лікаря, впродовж другого тижня 2020 року з діагнозом ГРВІ в інфекційні стаціонари області госпіталізували 84 особи, у тому числі 65 дітей.
Як повідомляє Центр громадського здоров’я, в інших областях з початку епідсезону грип уже забрав життя п’ятьох людей: двох жінок та трьох чоловіків. Троє померлих зареєстровані на Житомирщині, по одному на Тернопільщині та в Запоріжжі. Ніхто із померлих не мав щеплення проти грипу. Перший летальний випадок зафіксували 31 грудня. 3 січня 2020-го  померли 55-річна та 31-річна жінки. Друга була вагітна. На щастя, лікарям вдалося урятувати немовля. Молода жінка захворіла ще 24 грудня, 31 числа через відшарування плаценти їй зробили кесарів розтин. Мати померла 3 січня. За результатами лабораторних досліджень у неї підтвердили грип типу А не субтипований. Хвора мала супутній стан – хронічне захворювання на гепатит С. 13 січня дитину з відділення реанімації перевели у відділення для недоношених дітей.
Про ще двох жертв грипу інформації поки немає.

Знайте, щоб захиститися

Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші. Серед основних: раптовий початок хвороби, біль голови, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 градусів і вище, кашель. В окремих випадках – блювання, діарея, сльозотеча, почервоніння та світлобоязнь.
Вірусом грипу можна заразитися легко – він передається повітряно-краплинним шляхом, унаслідок тісного контакту з хворим (перебування на відстані близько двох метрів).
Про гостру форму грипу в дітей можуть свідчити такі симптоми: проблеми з диханням, синюшний колір шкіри, відмова від достатньої кількості рідини, непрокидання або нереагування на інших осіб, сильне роздратування. Симптоми грипу починають зникати, і стан дитини покращується, але згодом знову підвищується температура та посилюється кашель, починається лихоманка, з’являється висипання на шкірі.
У дорослих гострий стан має такі симптоми: проблеми з диханням, біль або дискомфорт у грудях чи животі, раптове запаморочення, розгубленість, багаторазове блювання. І якщо симптоми грипу спочатку зникають, то потім повертаються з лихоманкою і посиленим кашлем.
Медики нагадують: за перших симптомів обов’язково варто звернутися до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я!

Як відрізнити грип від застуди

Застуда

* При застуді хвороба починається поступово, температура тіла рідко піднімається вище 37 – 37,5 градуса.
* Для застуди характерні такі симптоми, як нежить, який починається з початком хвороби, та біль у горлі.
* Задишка виникає лише через закладений ніс.

Грип

* Для грипу характерний стрімкий початок захворювання. Температура піднімається до 38 градусів і вище.
* З’являються такі нетипові симптоми, як нежить чи біль у горлі.
* Біль у горлі може з’явитися лише на третій-четвертий день від початку хвороби, а нежить – на другий-третій.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8279 / 1.57MB / SQL:{query_count}