Магнітні бурі в травні: коли і якої сили

Сплески почнуться вже на початку місяця і триватимуть аж до кінця травня. Поради медиків, як пережити ці бурі

Травень цього року відзначиться кількома помітними геомагнітними коливаннями, до яких потрібно бути готовими. Вони розподіляться рівномірно: на початку, в середині та наприкінці місяця. Деякі з них будуть досить сильні, що, за даними науковців, не може не вплинути на самопочуття окремих вразливих груп людей.
Як відомо, геомагнітні коливання на Землі виникають внаслідок інтенсивної сонячної активності. Річ у тім, що на Сонці з певною періодичністю відбуваються спалахи, при яких частки магми з космічним вітром летять до нашої планети. Магнітне поле втримує їх на безпечній відстані, однак само собою спотворюється. Ці коливання якраз і впливають на природу та наше самопочуття.
Отож, магнітних бур в травні цього року варто очікувати:
5 числа – слабкі коливання;
із 20-го до 25-го – середні коливання;
із 11-го до 17-го, а також 28-го – сильні коливання.
Зокрема, за даними синоптиків, уже цієї неділі, 5 травня, магнітні коливання можуть спричиняти втому, біль голови, депресивний стан, дратівливість. Потурбуватися варто тим, що хворіють на гіпертонію або мають серцево-судинні розлади.
Період із 11 по 17 травня – час дуже сильних геомагнітних коливань, оскільки активність на поверхні Сонця досягне піку. Небезпечним цей період може стати для людей з хронічними захворюваннями. Хоча такі сильні магнітні бурі можуть цілком позначитися і на самопочутті здорових людей. Звертайте увагу на такі симптоми: нездужання, поганий настрій і депресивний стан, загострення хронічних недуг. Людям, які мають патології, необхідно завжди мати при собі необхідні препарати. А якщо здоров’я сильно погіршало, краще вчасно звернутися до лікаря.
У період із 20 по 25 травня магнітна буря вже не буде такою страшною, як попередня. Однак звернути увагу доведеться на свій психоемоційний стан. Магнітні спалахи можуть призвести як до агресивності, так і до пригніченості. Найімовірніші симптоми: висока дратівливість, різкий підйом адреналіну і депресивний настрій. Намагайся не вплутуватися у сварки та скандали, оскільки є небезпека сказати щось зайве. Краще переключити увагу на щось приємне, хоча зосередитися на чомусь конкретному буде не так уже й просто.
28 травня – вкрай сильна, але коротка буря, яка характеризується тими ж симптомами, що й у період з 11 по 17 травня. Зробіть усе, щоб навантаження на серце та судини було мінімальним.
Зі слів терапевта Оксани Захарченко та фітнес-інструктора Оксани Самсонової, люди по-різному можуть реагувати на прояв сонячної активності: одні відчуватимуть біль голови та нездужання, другі зануряться в стрес і депресії. У особливо чутливих під час магнітних бур організм може реагувати ще гостріше: порушенням роботи серцево-судинної системи, загостренням хронічних недуг, підвищеним рівнем адреналіну в крові. Тому, під час активних магнітних бур варто уважно стежити за здоров’ям, захищати організм від сонячного впливу, одне слово, робити все, щоб уникнути загострення хронічних хвороб. Крім того, фахівці радять зменшити кількість нездорової їжі та вживання спиртного. Покращать самопочуття відпочинок, здоровий сон та легкі фізичні навантаження.
Ще кілька порад, як пережити магнітні бурі:
* Робіть вранішню зарядку – кілька простих вправ покращать кровообіг, знімуть стрес і звільнять від погодної залежності.
* Не нехтуйте сном – він дуже важливий у такий період.
* Виконуйте дихальні вправи, наприклад, дорогою додому або на роботу. Головне дихати животом.
* Не ігноруйте контрастний душ, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду.
* Споживайте щонайбільше сезонних фруктів та овочів, адже організм потребує вітамінів. Зокрема, збагатіть раціон продуктами, які містять вітаміни С, А, D, а також залізо.
* Не забувайте пити більше води. Найкраще орієнтуватись на відчуття голоду і спраги.
* Відмовтеся від спиртного і тютюну, максимально обмежте споживання солоної, гострої, жирної та смаженої їжі.
* Кількість напоїв із кофеїном та спиртним варто звести до мінімуму, щоб не погіршилося самопочуття.
* Запишіться на консультацію до лікаря з приводу хронічних недуг.
* Не забувайте про активний відпочинок, який допоможе і морально, і фізично.
* Утримайтеся від поїздок у транспорті та тривалих подорожей, замініть пересування автомобілем на піші прогулянки.
* Людям із хронічними недугами, сердечникам та гіпертонікам варто виконувати приписи лікарів щодо медпрепаратів, щоб уникнути загострень.
* І найголовніша порада – не зациклюйтеся на тому, що на вас впливають магнітні бурі!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8306 / 1.57MB / SQL:{query_count}