Йододефіцит: що варто знати?

Недостатність йоду в організмі може призвести до депресії, погіршення пам’яті, слуху, порушення обміну речовин і навіть раку щитоподібної залози

Йод – мікроелемент, який необхідний людині упродовж всього життя. Насамперед він потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює наш метаболізм. Зі слів в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, добова потреба в йоді не така вже й велика, але однозначно варта уваги і зусиль: для дорослих становить 150-300 мкг (для жінок) і до 300 мкг (для чоловіків). Що стосується дітей, то до 6 років – 90 мкг, а 6-12 років – 120 мкг.
Створити надлишок йоду в організмі досить складно. Експерти ВООЗ вважають безпечною дозу йоду в 1 000 мкг (1 мг) на добу.
Неможливо точно вирахувати, скільки людина споживає йоду з їжею, але якщо у вашому щоденному раціоні не часто є продукти, багаті на йод, ймовірно, що організм відчуває нестачу цього мікроелементу. Серед головних наслідків, до яких може призвести нестача йоду в організмі, є: відчуття постійної втоми, слабкість, депресія; збільшення щитоподібної залози (зоб); затримка росту у дітей; затримка інтелектуального розвитку у дітей; зниження розумової активності у дорослих; порушення обмінних процесів; загроза переривання вагітності; неонатальний гіпотиреоз; рак щитоподібної залози; погіршення пам’яті, слуху; підвищення рівня холестерину; сухість шкіри, втрата її еластичності; порушення роботи кишківника; відчуття холоду; різке зниження чи підвищення маси тіла; набряки; випадіння волосся.
Щоб знизити ризики йододефіциту, для приготування щоденних страв замініть звичайну сіль на йодовану. Також споживайте білу рибу та морепродукти (минтай, хек, тріску, мідії); морську капусту (ламінарію); овочі (картоплю, редиску, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат); фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, хурму); яйця; молоко; яловичину; волоські горіхи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8170 / 1.53MB / SQL:{query_count}