Гарбуз – суперпродукт осені

Споживаючи його, можна не лише насититися, а й вилікуватися, навіть повернути молодість

Завдяки великій кількості макро-, мікроелементів і вітамінів гарбуз повинен обов’язково бути на столі кожного українця, у цьому переконана лікар-дієтолог Оксана Скиталінська. На своїй сторінці у Facebook вона наголошує, що, споживаючи гарбуз, ми отримуємо:
* Здоровий імунітет і чудовий детокс. У гарбузі міститься ніжна клітковина, пектини, які поглинають багато шкідливого, токсичного і живлять кишкові мікроорганізми, “готуючи” їх до зими (що більша видова різноманітність мікробіоти, то міцніший кишковий імунітет).
* Здорову шкіру і слизові. Якщо печений гарбуз поєднати з корисним жиром, то каротиноїди (провітамін А) добре розчиняться і засвояться, перетворившись в організмі на вітамін А. Він відновить усі слизові та покращить стан шкіри, так само “готуючи” їх до зими. Це дозволить запобігти висушування, обвітрювання шкіри, а сезонні загострення запальних захворювань шлунка і кишківника швидко переходитимуть у стан ремісії.
* Протинабряковий ефект. Завдяки вмісту калію гарбуз допомагає долати затримку рідини в організмі та набряки. Тому його треба їсти всім тим, що мають проблеми із судинами (варикозну хворобу), серцем (високий тиск), приймають гормони, кортикостероїди, мають сидячу роботу і схильні до легкої набряклості обличчя зранку. Це виявляється в легкому сечогінному ефекті, тому гарбуз корисний і для нирок, і для профілактики всіх видів каменів у нирках (оксалатних, уратних і фосфатних).
* Метаболокоригувальну дію. Допомагає нормалізувати обмін речовин, тобто худим набрати вагу, а огрядним схуднути. 
* Антихолестеринову дію. Завдяки цінному комплексу розчинної клітковини, каротиноїдів, калію, магнію гарбуз є природними ліками для всіх тих, у кого порушені показники ліпідограми (високий “поганий” холестерин, низький “хороший” і т.д.). 
* Оздоровлення шлунка, кишківника і жовчевого міхура. Печений гарбуз – саме той овоч, який можна і треба споживати при запальних захворюваннях шлунка та кишківника, зокрема СПК (синдрому подразненого кишківника).
Корисним є і сирий гарбуз, бо містить велику кількість вітаміну С, а також поєднання розчинної та нерозчинної клітковини. Проте сирий гарбуз не можна їсти тим, у кого спостерігається загострення хвороб шлунка, кишківника, підшлункової залози або жовчевого міхура.
Насіння гарбуза багате на цинк, тож необхідне, зокрема, чоловікам (для якісного сперматогенезу), а також для здорового імунітету, зміцнення волосся, нігтів і покращення структури шкіри.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9209 / 1.54MB / SQL:{query_count}