Життя без паніки і тривог

Як побороти страх підхопити серйозну хворобу

Надмірне й нав’язливе занепокоєння власним здоров’ям може нашкодити. Особ­ливо якщо людина здорова. Такий синдром називають health anxiety, розповідає в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
“Люди, які мають такий синдром, постійно переживають за свій стан здоров’я. Поширені симптоми – біль у горлі чи підвищення температури можуть сприйматися ними як ознаки серйозної хвороби. Через це такі люди постійно роблять додаткові аналізи, обстеження, які часто самі собі призначають, і шукають годинами інформацію в інтернеті про різні захворювання. Страх підхопити серйозну хворобу може негативно позначатися на повсякденному житті”, – вважає Уляна Супрун.
Надмірна тривога і стрес підвищують ризик появи реальних хвороб. А додатковий стрес впливає на появу шкідливих звичок.
Ось шість порад від Уляни Супрун, які допоможуть уникнути надмірної тривоги.
1. Ведіть щоденник.
У ньому треба записувати те, що найбільше непокоїть з приводу здоров’я. Це допоможе проаналізувати ситуацію та зрозуміти, які проблеми варті уваги.
2. Не шукайте інформацію в інтернеті.
Люди часто на різних сайтах в інтернеті перевіряють наявні у себе симптоми. Але інтернет не завжди хороший порадник. Намагайтеся спеціально не заходити на подібні ресурси – краще зверніться до лікаря.
3. Не ставте собі діагноз.
Окрім надмірного хвилювання, з’являється ризик розпочати невиправдане та потенційно небезпечне лікування. Обов’язково консультуйтесь із лікарем. Існують наукові дослідження, які вказують, що лікарі діагностують удвічі краще, аніж спеціально створені онлайн-ресурси.
4. Намагайтеся відволіктися на інші справи.
Відволікайтеся від тривожних думок про хворобу за допомоги прогулянок, занять спортом, читання чи спілкування з друзями.
5. Порадьтеся зі своїм лікарем.
Якщо хвороба дійсно є, то фахівець може призначити спеціальне лікування або ж скерувати до психотерапевта.
6. Якщо ще не обрали сімейного лікаря – зробіть це.
Фахівець, якому ви довіряєте, стежитиме за вашим здоров’ям, рекомендуватиме потрібні огляди та позбавить надмірного занепокоєння.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8518 / 1.53MB / SQL:{query_count}