Безкоштовно, швидко й анонімно

Наприкінці осені у Львові запрацює другий в Україні пункт тестування на ВІЛ-інфекцію

У нашому місті на 100 тисяч жителів припадає близько 144 людини з ВІЛ-статусом. Середній показник по Україні становить 339 осіб. Торік на заході нашої держави було виявлено 13 нових випадків ВІЛ-інфекції, а в цілому по Україні – 37. Приблизно 70% ВІЛ-позитивних пацієнтів звертаються по медичну допомогу на пізніх стадіях захворювання. Це свідчить про низький рівень обізнаності й настороженості людей щодо ВІЛ у західних областях.
Зі слів директора Львівського регіонального цент­ру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, основний шлях передачі ВІЛ-інфекцій – незахищені статеві контакти. 
“ВІЛ давно вийшов за межі груп ризику і становить загрозу для будь-якої статево активної людини. Згідно зі статистикою, понад 63% усіх випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, – розповідає Мар’яна Служинська. – У містах із великим напливом туристів ризик передачі ВІЛ-інфекції суттєво збільшується. А Львівська область приймає сотні тисяч іноземних та українських манд­рівників. Зокрема, у 2017 році до нас завітало більш ніж 721 тисяча жителів України”.
До речі, 900-1000 осіб на Львівщині є потенційними носіями ВІЛ-інфекції і досі не виявлені. Щороку в області темпи приросту тих, що заразилися СНІДом, становлять 450-570 осіб. Тож Мар’яна Служинська наголошує: важливо вчасно виявляти хворобу, щоб запобігти її поширення! 
Пройти тест на ВІЛ-інфекцію спокійно, анонімно, а головне швидко можна буде й у Львові. Фундація АнтиСНІД-США в Україні спільно з Львівським регіональним центром громадського здоров’я відкриє у нашому місті другий в Ук­раїні пункт тестування на ВІЛ-інфекцію. Як зазначила голова представництва згаданої фундації Ярослава Лопатіна, усі тестування в новому пункті за допомоги швидких тестів (15 хвилин) проводитимуть безкоштовно! Так само безкоштовно, зі слів очільниці департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, проводять такі тестування на ВІЛ-інфекцію і у львівських поліклініках (в кабінетах довіри).
Офіс цієї установи запрацює наприкінці листопада на вулиці Антоновича, 20.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8191 / 1.53MB / SQL:{query_count}