Щеплення проти... правди

Українці відмовляються від вакцинації. За статистикою МОЗ, кількість відмов у країні становить 10 відсотків, тоді як за інформацією окремих незалежних центрів, не хоче щепитися щотретій

Українці відмовляються від вакцинації. За статистикою МОЗ, кількість відмов у країні становить 10 відсотків, тоді як за інформацією окремих незалежних центрів, не хоче щепитися щотретій

Головні імунологи країни та області прогнозують спалах епідемії дифтерії та кору вже найближчими роками. За їх­ньою статистикою, 95-від­сот­ковий "золотий стандарт" охоплення населення імунізацією упав майже до дев'яноста відсотків. Хоч реальні, а не "протокольні" показники вакцинації, очевидно, ще менші.  

Сьогодні в Україні обов'язковими є щеплення від 10 ін­фекційних недуг - дифтерії, туберкульозу, гемофільної ін­фекції, гепатиту B, епідемічного паротиту, поліємеліту, кашлюку, кору  і краснухи, правцю.

Додаткова вакцинація від кору і краснухи (лагідно означеної народом, як КаКа) - для чоловіків та жінок віком від 16 до 29 років наразі заборонена Генеральною прокураторою. Табу запровадили після смерті Антона Тищенка, одинадцяти­класника, який у травні 2008 ро­ку помер після щеплення. Водночас зі скаргами на ускладнення після вакцинації було госпіталізовано понад 100 дітей. Через тиждень вакцинацію проти кору і краснухи офіційно припинили, а МОЗ обіцяло з'ясувати, що саме спричинило смерть і госпіталізацію. Днями, перебуваючи у Львові, Василь Князевич вирішив виконати свою обіцянку й повідомив:  старшокласник помер не від вакцини!

Цей висновок чільник МОЗ, за його словами, зміг зробити, "спираючись на матеріали слідчої комісії, а також матеріали науково-практичної конференції", на якій, за словами Василя Князевича, було майже сто професорів та академіків. Усі висновки  експертизи, проведеної  в Україні, МОЗ скерувало до Франції на незалежну експертизу, звідки надійшло підтвердження, що вакцина була якісною.

Нагадаємо, що раніше директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Марк Дантон заявив, що ввезена в Україну вакцина є безпечною, а смертельний випадок зі школярем, який помер після вакцинації, не пов'язаний із цим щепленням.

Правда, назвати причину смерті міністр офіційно не зміг, пояснюючи це тим, що Генеральна прокуратура не надала на прохання МОЗ усіх потріб­них для цього   матеріалів. 

Раніше Тимчасова слідча ко­­­-місія парламенту підтвердила, що вакцинація від кору й крас­нухи, на думку експертів, здійс­­нювалася, щоб завдати шкоди генофонду України.

- Причину смерті дитини, можливо, з'ясуємо під час судового процесу, якщо такий розпочнеться після завершення розслідування справи Генеральною прокураторою, - заявив Василь Князевич. На питання "Пошти" про поствакцинальні реакції в інших  підліт­ків, що трапилися тоді ж  у Краматорську, міністр зауважив, що це були просто "паніка і ажіотаж населення".

На думку міністра, смерть хлопчика була ланцюжком у  "шаленому міжнародному ресурсі, задіяному проти України на дискредитацію вакцинації".

- Я не виключаю, що коли вакцинація проти кору і краснухи відновиться, може загинути ще одна людина. Сили, задіяні проти нас, можуть піти навіть на такий крок, - сказав Василь Князевич під час прес-конференції у Львові.

Пропаганда
замість правди

Найближчими роками імунологи прогнозують спалахи кору та дифтерії. Минулого ро­ку в Україні зафіксовано 11 ви­падків захворюваності на дифтерію, шість із них завершилися смертю, до того ж три - на Львівщині. За останній рік втричі зросла захворюваність на кашлюк. Зважаючи на це, масові відмови від вакцинації можуть справді спри­чинити зростання інфек­цій в сус­пільст­ві. Проте, щоб повернути "до­віру українців до вакцинації", чиновники МОЗ на чолі з самим міністром Василем Князевичем спільно з представниками  ВООЗ та ЮНІСЕФ, за­мість того, щоб з'ясувати причину смерті хлопця, взялися за  активне "роз'яснення" всіх майбутніх небезпек, спричинених "вакцинофобією", яку витворили "непрофесійні укра­їнські медіа".

У Львові, до прикладу, під  маркою Європейського тижня імунізації минулого тижня ЗМІ запросили на "тренінг" за участю представників ЮНІСЕФ, ВООЗ та провідних імунологів області й країни, де протягом кількох годин розповідали журналістам, час від часу навіть ображаючи, як саме і що саме варто писати, щоб "уберегти націю від хвороб". Наступного дня міністр Василь Князевич повторив риторику своїх підлеглих про важливість повернення довіри населення і про те, що смерть хлопця - наслідки діяльності "активакцинального лобі". Про те, хто з політиків чи бізнесменів належить до такого лобі, як воно функціонує та що з цього випливає, від чиновників не пролунало жодного конкретного  факту. Як, зрештою, жодної відповіді на такі запитання. Апелюючи до важливості вакцинації, як панацеї, високі чиновники ніяк не можуть збагнути, що такі заклики будуть чорним цинізмом доти, поки суспільство нарешті не дізна­ється, хто винен у всіх тих ускладненнях і хворобах, яким піддалися кілька сотень "вакцинованих" дітей. Не кажучи вже про з'ясування причини смерті Антона Тищенка...

Подамо тільки найкрасномовніші випадки вакцинації останніх років: 13 травня старшокласник з Краматорська після щеплення від кору й краснухи, зробленої напередодні, помер в реанімації.

15 травня в Краматорську зі скаргами на погіршення самопочуття до дитячої міської лікарні звернулися 18 дітей, які були вакциновані від кору і краснухи.

Навесні 2006 року після туберкулінодіагностики у Хмельницькій, Вінницькій та Херсонській областях госпіталізували майже дві сотні дітей, у яких був сильний головний біль, запаморочення і нудота. Відтоді в багатьох із них проблеми зі здоров'ям. І хоча Мі­ніс­терство охорони здоров'я ухвалило рішення тимчасово призупинити туберкулінодіагностику до з'ясування обставин трагедії, проте, нічого так і не з'ясувавши, МОЗ згодом поновило проведення реакції Манту.

До прикладу, за офіційними даними Головного управління охорони здоров'я Хмельницької облдержадміністрації, у селі Вербка Хмельницької області після введення туберкуліну до лікарні потрапило майже півсотні дітей.

У кулуарах лікарі скаржилися, що їх буквально змушували по кілька разів переписувати медичні картки підлітків, вносити туди лише "правильні" висновки. Ще через кілька тижнів туберкулінодіагностика вклала на лікарняні ліжка дітей з Черкаської області.

Двоє учнів п'ятого класу в селі Рашків Хотинського району Чернівецької області втратили свідомість, ще у шістьох різко погіршилося самопочуття після здійснення проби Манту.

Усі ці випадки залишилися нерозслідуваними. Батьки і хворі діти опинилися наодинці з бідою. А офіційний МОЗ досі називає все це звичайною панікою, оскільки жодного випадку ускладнень, спричинених конкретною вакциною або туберкуліном, в Україні, за офі­ційною версією чиновників, не було доведено. Проте, якщо довести не можна, то варто було б спростувати цей потенційний причинно-наслідковий зв'язок? 

Оскільки "Пошта", запевняємо, ні сном ні духом не належить до "активакцинального лобі", а своїм маленьким обов'язком вважає  лише правдиве висвітлення подій, то ми були б дуже вдячні, якби в Україні знайшовся хоча б один чесний чиновник чи лікар, який взяв би на себе відповідальність дослідити і оприлюднити справжні  причини всіх цих трагічних випадків для сотні українських сімей. А відтак поговоримо про довіру...

До речі, газета "Дзеркало тижня оприлюднила красномовний факт: фахівці Рахункової палати України під час планового аудиту в Міністерстві охорони здоров'я встановили, що у 2001 - 2007 рр. в Україну ввезено 495 серій імунобіологічних препаратів для планових щеплень, а лабораторний контроль у "Центрі імунобіологічних препаратів" пройшли тіль­ки 105 серій.

Закон для людей
чи проти них?

МОЗ ініціює законопроект, згідно з яким невакцинована людина платитиме  у випадку інфікування за своє лікування, як і за лікування  всіх тих, кого вона заразить, сама. 

Проте інші українські медики вважають за необхідне прийняти в Україні закон про свободу щеплень. Про це, зокрема, заявляє професор  кафедри імунології Національного медичного університету ім. Богомольця Віра Казмірчук. 

На її думку, в Україні необхідно змінювати вакцинальний графік. "Вакцинація має приносити користь, а не лихо. На жаль, у нашій країні вакцинальний графік створений за старими радянськими медичними традиціями. Тому він вимагає нагальних змін, бо змінився час, навколишнє середовище, самі мікроорганізми", - наголошує вона. 

Професор також нагадала, що  батьки перед кожним щепленням мають ретельно обстежити стан здоров'я дитини. "Щонайменше зробити аналіз крові", - зауважила Казмірчук.

Згідно  із чинним  законодавством, кожен громадянин України має право відмовитися від вакцинації, а жоден лікар або чиновник не може спекулювати відмовою приймати дитину до садка чи школи. З  моменту відмови вся відповідальність за наслідки невакцинації  перекладається на батьків.

Днями Василь  Князевич за­явив про можливість щеплення українців від свинячого грипу. З різкою критикою цієї дум­ки виступив президент ГО "Лі­га захисту громадянських прав" В'ячеслав Костилів.

"Імунізація на сучасному етапі - це бізнес і нічого, крім бізнесу. Кампанії з пропаганди імунізації утримуються виключно на гроші фармвиробників. Це відомий факт. Фармбізнес, як і будь-який бізнес, має тенденцію до розширення і до відкриття нових ринків. Нові ринки - це ми з вами. Тому задекларована користь від вакцин апріорі суперечить цілям, які є у виробника, - отримання прибутків. Здорові люди - це страшний сон для фармбізнесу. На вершині всього цього стоїть ВООЗ, як найголовніший дистрибутор усіх вакцин у світі. За його рекомендаціями витягуються гроші зі спонсорів, витягуються гроші з бюджетів країн. Далі йдуть міністерства охорони здоров'я країн".

Найстрашніше, що на тлі тотальної брехні українці все більше писатимуть відмов від планових вакцинацій. І незважаючи на всі припущення про шкоду вакцин, значно реальнішими все ж таки справді є прогнози про спалахи інфекційних епідемій.  Але відповідати за це мусять аж ніяк не перелякані громадяни, які роками не можуть знайти відповіді на най­принциповіші питання, а безвідповідалні чиновники, дав­но і кимось прищеплені від "бацили правди"...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8362 / 1.66MB / SQL:{query_count}