Безкоштовні ліки: хто отримає та куди звертатися

Із 5 квітня жителі Львова та області з певними захворюваннями можуть отримувати ліки безкоштовно або з доплатою

На Львівщині стартувала програма “Доступні ліки”: пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, цук­ровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою зможуть отримувати ліки безкоштовно або з певною доплатою. Аби отримати медикаменти, пацієнт повинен звернутися до лікаря поліклініки, де він є на обліку, той випише рецепт і людина зможе звернутися в аптеку, яка бере участь у програмі. Загалом таких аптек по Львову та області вже зареєстровано 152, це і комунальні, і приватні.
Усі аптеки, які беруть участь, матимуть наліпку “Доступні ліки”. До того ж в аптеці повинен бути перелік всіх лікарських засобів, які зареєстровані в програмі. Окрім того, має бути інформація про вартість таких ліків для пацієнта. Також лікарі мають мати інформацію про вартість ліків, які вони можуть виписати пацієнту, аби той відразу зміг із нею ознайомитися.
Зі слів Ірини Микичак, в. о. начальника департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, вже зареєстровано 157 лікарських засобів і кількість їх буде зростати. Серед них є і українські, й іноземні препарати. “У рецепті лікар зазначає непатентовану назву, тобто діючу речовину ліків. А в аптеці пацієнту можуть запропонувати кілька торгових марок, які містять виписану речовину, й пацієнт сам зможе обирати”, – пояснює Ірина Микичак. Наприклад, в аптеці є кілька торгових марок: торгова марка один, два і три. Якщо торгова марка два – це лікарський засіб із найменшою вартістю, тоді пацієнт його отримує безкоштовно. А за торгову марку три доведеться доплатити різницю між ціною торгової марки один і три.
Як наголосила Неоніла Бик, виконавчий директор Галицької фармацевтичної корпорації, ціни на ліки, які зареєстровані у програмі, мають бути однаковими в усіх аптеках, незалежно, чи беруть вони в ній участь чи ні. “Наразі ми не маємо повного списку аптек, але вони активно реєструються, – пояснює Неоніла Бик. – Такі аптеки є по всій області, у районах – переважно при районних лікарнях”.
Загалом на потреби області на програму “Доступні ліки” передбачено понад 32 млн грн. Ці кошти розподілені по 20 районах та 9 містах Львівщини відповідно до кількості хворих, які там зареєстровані. Так, Львів отримає 9,5 млн, а наприклад, Трускавець – 273 тис. грн.
“На Львівщині зареєстровано  53 тис. хворих на цукровий діабет ІІ типу, 723 тис. – з серцево-судинними захворюваннями та 10 тис. з бронхіальною астмою. До того ж, є пацієнти, які мають кілька захворювань, наприклад, цукровий діабет та серцево-судинні хвороби, – додає Ірина Микичак. – В середньому ми розраховуємо 41 грн на людину, проте реально компенсація за ліки становитиме  від п’яти до п’ятиста грн на пацієнта”.
Як переконана в. о. керівника департаменту, це дуже добра програма, яка охоплює і дітей, і дорослих. “Програма стимулюватиме пацієнтів йти до лікарів, а не займатися самолікуванням, – додала Ірина Микичак. – У нас вже була подібна програма по гіпертонії. Спершу люди не надто активно користувалися нею, але з часом кількість пацієнтів, які отримували безкоштовні ліки, зросла. Певна: цією програмою хворі також будуть користуватися”.
Посадовець також наголосила, люди, які зареєстровані за однією адресою, а проживають за іншою, аби отримати ліки безкоштовно, повинні стати на облік у поліклініку за місцем проживання й звернутися до лікаря, аби отримати рецепт. Відмовити людині в реєстрації у поліклініці не мають права.
Додаткову інформацію чи консультацію можна отримати за телефоном гарячої  лінії Департаменту охорони здоров’я – 260-19-18, з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 17.00, або за цілодобовим телефоном гарячої лінії – 276-45-92.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8972 / 1.55MB / SQL:{query_count}