Чи варто споживати енергетичні напої?

“Віднедавна стала помічати, що мій син-студент “присів” на енергетичні напої. Я йому кажу, що вони шкідливі, а він відповідає, що мої побоювання марні, що вони смачні та ще й додають сил, особливо тоді, коли доводиться готуватися до іспитів уночі. Скажіть, будь ласка, чи варто споживати енергетичні напої, чи не шкодять вони здоров’ю?” Марта Фроляк, м. Львів

Марина Закалюжна, 
терапевт:
– Ви не помиляєтеся! Найчастіше такі “енергетики” купує молодь: студенти під час сесії, офісні працівники, щоби вчасно й успішно виконати роботу, люди, що ходять у фітнес-клуби, втомлені дорогою водії, любителі порозважатися цілу ніч. Тобто всі ті, що втомлюються, але хочуть почуватися бадьоро. 
Не дозволяйте синові купувати і пити такі напої! Це лише на перший погляд здається, що вони здатні зарядити енергією і додати сил. Насправді ж усе навпаки – “енергетики” лише відбирають енергію, а при частому споживанні взагалі позбавляють здоров’я! Річ у тім, що головне “завдання” енергетичних напоїв – дати прилив сил і енергії. Спочатку так і є: коли випиваєте баночку “енергетика”, в якому міститься штучний кофеїн, різні екстракти, вуглеводи, ароматизатори, барвники, справді виникає відчуття бадьорості. Але потім такий напій лише стимулює використання накопичених запасів, тобто забирає ту енергію, яку організм залишив собі про запас. Зараз йому добре, він сповнений енергії, але енергія ця взята “в кредит” – її доведеться віддавати. 
Звісно, якщо ви скуштуєте “енергетик” один раз – його дія не буде занадто руйнівною і помітною, проте якщо питимете його постійно, організм вичерпає всі свої запаси і замість бадьорості з’явиться перевтома, прискорене серцебиття, підвищення тиску, безсоння, імпотенція, депресія, розвиватиметься цукровий діабет.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8093 / 1.53MB / SQL:{query_count}