Гризуни: чим небезпечні та як їх позбутися?

“Нещодавно купили батькам заміський будинок. Але оскільки він старий, то виникла проблема з гризунами: і в підвалі їх повно, і на городі. Кілька разів пробували самостійно боротися з ними, але марно… Скажіть, будь ласка, які хвороби можуть переносити гризуни та куди звертатися, щоби провели дератизацію?” Мар’яна Панас, Львів

Оксана Пушкарьова, 
завідувач відділу епідеміологічного нагляду Державної установи “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”:
– По консультацію з питань дератизації, дезінсекції та дезінфекції можна звернутися у відділення дезінфектології Державної установи “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”, що на площі 700-річчя Львова, 2, або за телефоном 255-43-13. Однак такі послуги для громадян платні! У будинках, які належать ЛКП чи ОСББ, за дератизацію відповідає керівництво, яке мало б двічі на рік організовувати проведення відповідних робіт. 
Гризуни переносять небезпечне інфекційне захворювання – лептоспіроз. Інфекція потрапляє в організм через брудні руки, якщо людина працювала на полі чи у підвалі, де були інфіковані щури та миші, через брудні фрукти-овочі. 
Упродовж серпня на Львівщині зафіксовані п’ять випадків інфікування людей лептоспірозом (два з них трапилися у Львові, три – в області).
Ознаки захворювання проявляються приблизно через 10 днів після інфікування і спершу нагадують симптоми ГРВІ: підвищується температура до 38-40 градусів, сильно болять м’язи, з’являється слабкість, ломота у всьому тілі, згодом можуть виникнути нудота і блювання, жовтушне забарвлення шкіри та слизових оболонок, висипи на шкірі, крововиливи у сітківку ока і внутрішні органи, у зв’язку з чим сеча та кал стають темними. Без своєчасного лікування зараження лептоспірозом може призвести до тяжких наслідків – ураження нирок, печінки та інших органів.
 Щоб запобігти зараження лептоспірозом, необхідно:
– перед споживанням або приготуванням їжі мити руки з милом;
– зберігати  харчові продукти у недоступних для гризунів місцях;
– ретельно мити та обшпарювати фрукти й овочі;
– перед мандрівкою чи прогулянкою за містом брати зі собою якісну питну воду;
– воду з відкритих водойм використовувати тільки після кип’ятіння; 
– не пити води з незнайомих джерел;
– використовувати захисний одяг, коли доглядаєте хворих тварин, виконуєте ветеринарно-санітарні чи меліоративні роботи, а також під час риболовлі та полювання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8149 / 1.54MB / SQL:{query_count}