Леся Нашора,
начальник відділу соціальних послуг Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:
– Лікарні Львова та області отримують безкоштовні путівки на реабілітацію хворих у санаторно-курортних закладах відповідно до своїх заявок.
Але на одержання таких путівок мають право не всі хворі, а тільки певна категорія пацієнтів, які потребують тривалої реабілітації. До них належать особи:
– після гострого інфаркту міокарда, операції на серці та магістральних судинах та пролікованої нестабільної стенокардії;
– після гострих церебральних порушень;
– після оперативних втручань на органах травлення;
– після ортопедичних, травматологічних операцій;
– із захворюваннями ендокринної системи (для дитини – в супроводі дорослого);
– після порушень перебігу вагітності.
Видають путівки тільки застрахованим особам, тобто тим, із заробітної плати яких сплачують внески у Фонд соціального страхування.
Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу зі спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше повернути працездатність після хвороби. Тривалість реабілітації – 24 дні.
Медичні заклади, які отримують путівки, самі визначають хворих, яким потрібна реабілітація, і пропонують їм таку послугу.
Важливо, щоб люди розуміли, що це не путівка на оздоровлення, яку колись могли отримати всі, що офіційно працювали і сплачували внески. Це путівка для реабілітації тих, що мають серйозні захворювання і потребують тривалого відновлення здоров’я.