Кому належиться безкоштовна путівка на реабілітацію?

“Нещодавно моїй мамі зробили операцію на серці. Зараз вона удома під нашим наглядом. Проте знайома розповіла, що її родичу після такої операції дали путівку на реабілітацію у санаторій. Скажіть, будь ласка, яка категорія хворих має право на безкоштовну реабілітацію і куди звертатися з відповідною заявою?” Микита Сомак, м. Стрий

Леся Нашора, 
начальник відділу соціальних послуг Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: 
– Лікарні Львова та області отримують безкоштовні путівки на реабілітацію  хворих у санаторно-курортних закладах відповідно до своїх заявок. 
Але на одержання таких путівок мають право не всі хворі, а тільки певна категорія пацієнтів, які потребують тривалої реабілітації. До них належать особи: 
– після гострого інфаркту міокарда, операції на серці та магістральних судинах та пролікованої нестабільної стенокардії;
–  після гострих церебральних порушень;
– після оперативних втручань на органах травлення;
– після ортопедичних, травматологічних операцій;
– із захворюваннями ендокринної системи (для дитини – в супроводі дорослого);
– після порушень перебігу вагітності.
Видають путівки тільки застрахованим особам, тобто тим, із заробітної плати яких сплачують внески у Фонд соціального страхування. 
Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу зі спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше повернути працездатність після хвороби. Тривалість реабілітації – 24 дні.
Медичні заклади, які отримують путівки, самі визначають хворих, яким потрібна реабілітація, і пропонують їм таку послугу. 
Важливо, щоб люди розуміли, що це не путівка на оздоровлення, яку колись могли отримати всі, що офіційно працювали і сплачували внески. Це путівка для реабілітації тих, що мають серйозні захворювання і потребують тривалого відновлення здоров’я.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8430 / 1.54MB / SQL:{query_count}