А ваша дитина добре чує?

У Львівській міській дитячій лікарні новонародженим та дітям раннього віку перевірятимуть слух за новітньою методикою

Починаючи з вересня у Львівській міській дитячій лікарні, що на вулиці П. Орлика, 4, новонародженим та дітям раннього віку роблять скринінгове обстеження слуху методом отоакустичної емісії. Цю методику застосовують за допомоги спеціального приладу для оцінки слухової функції людини Sentiero (PATH medical solutions, GmbH, Німеччина). Як розповів “Пошті” Дмитро Квіт, головний лікар дитячої клінічної лікарні, це пілотний проект, який запроваджують у нашому місті для раннього виявлення патологій слуху.
“Раннє виявлення патологій слуху дуже важливе для вчасної корекції, зокрема якщо виявляють порушення гостроти слуху, запалення нерва, анатомічні зміни, – пояснює він. –  Патології важливо виявляти та лікувати на ранніх стадіях,  адже такі вади можуть призвести до глухоти, відставання дитини у розвитку, вторинних дефектів мовлення, затримки мовного розвитку, психоемоційних розладів, відставання у навчанні”. 
Зі слів Дмитра Квіта, у нас глухоту в дітей виявляють у півтора-, дворічному  віці, коли проводити корекцію уже пізно… 
 “Лікарні надали цей апарат у безкоштовне користування. Він об’єктивно визначає гостроту слуху в дітей і новонароджених, – веде далі співрозмовник “Пошти”. – Скринінг слуху робитимуть усім новонародженим, які проходять лікування в нашій установі, а також дітям раннього віку та дітям із груп ризику. Якщо дитина матиме негативний результат за даними скринінгового обстеження, батькам пропонуватимуть пройти повторно ретельніше обстеження за допомоги цього ж приладу – аудіологічну діагностику для визначення ступеня і характеру порушення слуху та шляхів його можливої корекції”. 
Як каже головний лікар, на початках медики планують охопити всіх пацієнтів першого року життя, які є в цьому медзакладі (на рік це 1,5 тисячі дітей). А в майбутньому мають намір організувати амбулаторний прийом у поліклініці раз чи двічі на тиждень для старших дітей. 
“Робити такі обстеження частіше наразі у нас нема можливості, – каже Дмитро Квіт. – Це ініціатива лікарів, і в нас немає окремих спеціалістів, які проводили б такі обстеження впродовж повного робочого дня”. 
Зважаючи на те, що раннє виявлення і своєчасна корекція порушень слуху дуже важливі, програму скринінгу слуху новонароджених проводять у понад 50 країнах світу. Зокрема, в Польщі  такий проект запровадили ще в 2002 році. Щороку там виявляють майже  тисячу дітей з порушеннями слуху. Натомість в Україні програми системного раннього виявлення та корекції порушень слуху в дітей на даний час ще немає…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8074 / 1.54MB / SQL:{query_count}