Це не лінощі, а хвороба…

“Пошта” запитала фахівця, які симптоми можуть вказувати на проблеми зі щитоподібною залозою та які обстеження потрібно пройти для виявлення патології

Бути завжди бадьорим, сповненим сил та енергії вдається не кожному. Хтось списує постійну втому на важку роботу, хтось – на проблеми в сім’ї, а хтось нарікає на складну економічну і політичну ситуацію в державі. Проте далеко не кожен знає, що причиною постійної втоми, лінощів та апатії можуть бути зовсім інші чинники. 
 “Якщо людина відчуває загальний дискомфорт  – сонлива, втрачає інтерес до праці, їй не хочеться нічого робити, всі справи відкладає на завтра  –  нехтувати ці симптоми не варто, – каже  Юрій Вензилович, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації  з ендокринології. – Адже серед причин такого стану людини можуть бути, зокрема, проблеми зі щитоподібною залозою”.  Насторожити вас мають й інші симптоми, наприклад, швидке набирання ваги чи, навпаки, схуднення. В такій ситуації, на пораду ендокринолога,  насамперед треба звернутися до лікаря. 
“Алгоритм обстежень визначає медик, але серед основних є скринінг, тобто сонографічне обстеження щитоподібної залози. Якщо відбуваються якісь  зміни в структурі залози, тоді варто перевірити рівень гормонів, наявність специфічних антитіл. І якщо з’ясується, що вони поза нормою, тоді вже можна говорити про певні патології”, – пояснює ендокринолог.
Зі слів Юрія Вензиловича, найпоширенішими захворюваннями щитоподібної залози, які діагностують у жителів нашої області, є аутоімунні стани, вузлові форми зобу. Найнебезпечніша патологія, яку виявляють медики, – переродження вузлів у злоякісні. На Львівщині таку патологія виявляють у 10-13 відсотків осіб, в яких спостерігаються захворювання щитоподібної залози. Та ендокринолог заспокоює: навіть з таким серйозним діагнозом після своєчасної операції і лікування існують дуже великі шанси одужати та жити повноцінним життям! “Достатньо ефективне лікування, замісна терапія дають добрі результати”, – наголошує співрозмовник “Пошти”.

Щитоподібна залоза – це невеликий орган, розташований на передній поверхні шиї, що складається з двох частин, з’єднаних між собою перешийком. Вона є од­нією з найбільших залоз ендокринної системи. Органи і тканини цієї системи утворюють, зберігають і виділяють у кров біологічно активні речовини – гормони. І їх кількість впливає на  роботу майже всіх внутрішніх органів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8754 / 1.54MB / SQL:{query_count}