Мамо, хочу пити!

“Пошта” поцікавилася в дієтолога, які напої корисні дітям, а яких не варто давати

Що б такого дати пити дитині, аби це було смачно та корисно? Таке запитання, мабуть, ставить собі щодня кожна мама, бо телепрограми, сайти, різноманітні форуми рясніють повідомленнями і думками про те, що он той сік шкодить малюкові, а он та солодка газована вода взагалі небезпечна… Отож, “Пошта” вирішила запитати фахівця, які напої можна давати дітям, а які їм категорично заборонені. 

Вода замість соку

Які напої варто давати дитині, залежить насамперед від її віку та стану здоров’я. Дітям до року найкраще підходить материнське молоко. Зі слів Наталі Банах, лікаря-дієтолога вищої категорії, діяльність людського організму повністю залежить від води. В організмі дітей її понад 75%. І якщо кількість рідини достатня, всі біохімічні процеси проходять нормально. 
“Мами, особливо маленьких дітей, часто запитують, скільки рідини впродовж  дня повинна випивати малеча, – розповідає співрозмовниця “Пошти”. – Аби правильно визначити  цю потребу, треба зважати на вік дитини, вагу, фізичний стан. На кілограм маси тіла потрібно 30-40 мілілітрів рідини на добу”.
Якщо ж дитині не вистачає рідини, в неї пересихатимуть губи та ротова порожнина, шкіра стане блідою, зменшиться кількість сечовипускання, до того ж колір сечі буде темний з неприємним запахом! Ці ознаки також можуть вказувати  на певні захворювання чи сигналізувати, що з дитиною щось негаразд.
З віком потреби дитини зростають, змінюється й раціон. Соки, наприклад, є одні з перших у дитячому пригодовуванні. На пораду дієтолога, малюкам найкраще брати соки дитячого харчування. Адже, соки, нектари, морси у так званих тетрапаках переважно відновлені (концентрат розведений водою), тож  для дітям не дуже корисні.
“Не всі маленькі діти добре сприймають соки в чистому вигляді, тому їх треба розводити. Крім того, соки подразнюють слизову оболонку шлунка, а ті, що з цукром, руйнують зубну емаль, що призводить до карієсу в дитячому віці. – веде далі співрозмовниця “Пошти”. – На мою думку, дітям найкраще споживати овочі та фрукти у чистому вигляді, пюре. Варто обирати ті, що не мають грубої клітковини, великої кількості пектинів, аби не подразнювати шлунок дитини, що може викликати метеоризм – здуття живота”. 
А для тамування спраги найкраще давати дітям чисту негазовану воду. Дуже корисними є компоти із сухофруктів, але без цукру. 

Ні – чорному чаю!

Чорний і зелений чай дітям до трьох років дієтолог не радить давати взагалі. Такі напої містять велику кількість танінів, які збуджують нервову систему. Найкраще обирати спеціалізовані дитячі чаї. Вони бувають профілактичними і лікувальними (другі можна брати тільки на пораду педіатра!). Найкраще підійдуть малюкам трав’яні чаї.  Починати варто з моночаїв (тобто тих, що мають лиш один компонент), аби зрозуміти, як дитина на нього відреагує, чи не буде алергічної реакції. Дітям після трьох років можна давати чаї з лісових сушених ягід. Шипшиновий чай стимулює імунітет, ромашковий заспокоює, дезінфікує, а липовий є лікувальним – протизастудним. Однак  Наталя Банах не рекомендує давати чаї з трав, зібраних самостійно у лісах та полях. 

Какао при застуді

Дітям у віці два з половиною – три роки можна запропонувати какао. Такий напій варто готувати три-чотири рази на тиждень. Дитина може випити його 150 – 200 мілілітрів, до того ж основну кількість такого напою повинне становити молоко. 
“Звичайне, какао в порошку цінніше, аніж фасовані какао-напої, бо в уже готових сухих напоях менше какао, а більше додаткових речовин, зокрема цукру”, – каже вона. Какао корисно пити дітям, у яких анемія. Крім того, воно є чудовим напоєм під час застуди, кашлю, оскільки містить речовину теобромін, яка пригнічує так званий кашльовий центр. Але какао підходить не всім. Зокрема, обережним варто бути тим батькам, чиї діти схильні до алергії. Понад те, какао містить кофеїн, тож його не рекомендують гіперактивним дітям.
Ще одним дуже корисним напоєм для малюків є кава зі злаків. Найкраще її готувати на молоці з незначною кількістю цукру. Через те, що до складу таких напоїв входять злаки, вони містять багато мікроелементів, зокрема магній і цинк. 
А ось від газованих напоїв дієтолог радить відмовитися.  
“Навіть, якщо діти дуже просять, не варто задовольняти такі їхні примхи, –  пояснює дієтолог. –  Це дуже шкідливо для організму! Вони не тамують спраги, але діти їх люблять через яскравий колір та бульбашки вуглекислого газу. Якщо батьки змалечку привчають дітей, які напої можна споживати, а від яких краще відмовитися, то і в дитячому колективі, де немає мами і тата, вони знатимуть, що обрати”.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8908 / 1.57MB / SQL:{query_count}