Важкі наслідки “тихого полювання”

Впродовж літа на Львівщині отруїлося грибами троє людей, двоє з них померло…

Цього тижня ще одна дитина у Львівській області отруїлася грибами. Лихо трапилося з чотирирічною дівчинкою з Буського району, яка в стані середньої важкості потрапила до реанімації Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Як повідомила “Пошту” Валентина Попаденко, лікар загальної гігієни відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Державної санітарно-епідеміологічної служби у Львівській області, дитина отруїлася грибами (зі слів рідних, це були опеньки), які родина збирала ще торік (!) і тримала їх у морозильній камері. До кінця тижня стан дитини покращився і, зі слів лікаря, її готували до виписки. 
Нагадаємо, що це вже третій випадок отруєння грибами у Львівській області впродовж цього літа. У липні через отруєння грибами померли дитина і дідусь із того ж Буського району. 
Більшість отруєнь спричиняють пластинчаті отруйні гриби, насамперед бліда поганка, яку помилково приймають за їстівні печериці та сироїжки. Проте отруєння можуть спричинити і їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або ж виросли на забруднених територіях чи вздовж швидкісних трас. 

Ознаки отруєння

Якщо ви справді отруїлися грибами, через півгодини-годину можуть виникнути нудота, блювання, біль у животі, розлад шлунка, підвищення температури тіла. Ці ж симптоми можуть появитися і після недостатньої кулінарної обробки сироїжок, осінніх опеньків, несправжніх дощовиків. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальних випадків, але можуть мати серйозні наслідки для роботи системи травлення, ідеться на сайті МОЗ.
А ось червоні мухомори, волоконниця здатні спричинити навіть галюцинації, розлад або втрату свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності, адже  отруйні речовини, що містяться в цих грибах, вражають нервову систему. 
Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів. Ці гриби дуже підступні, бо ознаки отруєння ними проявляються не відразу. Людина може почуватися добре навіть впродовж трьох діб після їх споживання, а симптоми отруєння – запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг – виникають, коли отруйні речовини вже дійшли до мозку…

Готуємо гриби правильно

Готуючи страви з грибів, важливо дотримуватися технологій приготування. Перебрані спочатку промиваємо та відварюємо кілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хвилин. Готові грибні наїдки зберігаємо на холоді у емальованому посуді не більше доби.
Фахівці не радять застосовувати  народних методів визначення отруйності грибів, зокрема, з використанням цибулини або срібної ложки, які начебто повинні потемніти, бо вони недостовірні! Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є і в  їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.
Крім того, страви з грибів є важкостравними, тому їх не можна давати дітям до 12 років, і людям, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки чи хронічні недуги інших внутрішніх органів. Не можна їсти грибів вагітним та жінкам, що годують грудьми.

Перша допомога при отруєнні 

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили симптоми отруєння у своїх близьких (нудота, блювання, біль голови, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте “швидку”. До її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами сольового розчину чи розчину марганцівки або зробіть очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до медзакладу. Залишків грибних страв не викидайте – їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8951 / 1.55MB / SQL:{query_count}