Чому діти вночі скрегочуть зубами?

“Наш шестирічний син уві сні почав сильно скреготіти зубами. Звук не надто приємний та й за здоров’я дитини боїмося… Моя бабуся каже, що це через глисти… Поясніть, будь ласка, чому діти вночі скрегочуть зубами?” Олег Мандрик, м. Львів

Віра Гринюк,
педіатр:
– Скреготіння зубами, або бруксизм, є дуже неприємним явищем. Колись направду вважали, що якщо дитина скрегоче зубами вночі, то у неї глисти. Але це далеко не так – причин багато. Наприклад, у вашого сина може бути розлад нервової системи внаслідок емоційних стресів або ж неправильний прикус. Крім того, дитина може скрипіти зубами під час їх прорізування. А у вашого сина вже є напевно постійні зуби. Ще одна причина – порушення дихання через аденоїди або нежить.
Якщо це явище короткочасне і повторюється нечасто – хвилюватися не варто. Але якщо це відбувається регулярно, покажіть дитину лікарю, найкраще неврологу або стоматологу.
Перед тим, як син ляже спати, пильнуйте, щоб він не брав участі в занадто рухливих іграх. Краще дайте йому книгу, розмальовку, пазли. Нехай дитина побуде в спокійній обстановці. Якщо син чимось стурбований – поговоріть з ним, з’ясуйте причини занепокоєння. Зменшити нервове напруження допоможуть ванни із лавандою та рум’янком. Не дозволяйте дитині на ніч їсти шоколад або пити тонізувальні напої. Краще дайте погризти яблуко, качан від капусти або морквину  – напруження жувальних м’язів удень приведе до того, що вві сні їх активність знизиться.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8145 / 1.53MB / SQL:{query_count}