Як усунути вікову пігментацію шкіри?

“Мені ще немає 50-ти, а обличчя вже вкрите коричневими плямками.. Мастила шкіру різними кремами, лосьйонами, але нічого не допомагає… Скажіть, будь ласка, як усунути вікову пігментацію шкіри?” Наталія Муляр, м. Львів

Вероніка Поливай,
дерматолог:
– Вікова пігментація – це нешкідливі плями, які з віком появляються на шкірі майже всіх людей (переважно 40-річних і старших). Виникають вони незалежно від типу шкіри і є скупченням пігменту меланіну у верхньому шарі шкіри – епідермісі.
На появу вікової пігментації впливають такі чинники, як вік (тому вона і називається “вікова”) та вплив ультрафіолету (як прямих сонячних променів, так і солярію). Крім того, причиною появи пігментації може стати віковий гормональний дисбаланс, пов’язаний з настанням менопаузи у жінок. Дуже рано такі пігментні плями з’являються у людей із веснянками та світлою шкірою. Спочатку пігментація спостерігається на тих ділянках шкіри, які найчастіше бувають відкритими і піддаються опроміненню ультрафіолетом, – плечах, обличчі, тильних боках кистей, передпліччі, а також на верхній частині спини.
Вікова пігментація може виглядати як різні за розміром і формою плями, хоча зазвичай вони круглі, з нерівними краями. Пильнуйте, аби ті плями швидко не розросталися, інакше це може спричинити меланому – рак шкіри!
Як я вже казала, вікова пігментація рано чи пізно все одно появиться, та все ж можна постаратися запобігти її. Насамперед уникайте тривалого перебування на сонці, постійно користуйтеся сонцезахисними засобами, а ще придбайте відбілювальні креми, хімічні пілінги, підіть на лазерне шліфування шкіри. Але не зловживайте цими порадами, щоб не пересушити шкіру.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8095 / 1.53MB / SQL:{query_count}