Скільки можна їсти м’яса на тиждень?

“Дуже люблю м’ясо, а дружина каже, якщо споживати його щодня, то воно може зашкодити. Готує мені овочеві страви, а я зі свинини люблю… Скажіть, будь ласка, скільки на тиждень можна їсти м’яса?” Олег Рудь, м. Львів

Ольга Бідюк, 
гастроентеролог:
– Щоби м’ясо не зашкодило, треба робити розвантажувальні дні. Давніше, ще в радянські часи, влаштовували так звані рибні дні, наприклад, у вівторок і п’ятницю. Скільки можна їсти м’яса, залежить від того, чи працює людина фізично. Якщо людина фізично не працює і рідко їсть м’ясо, то можливо, їй цього вистачає для нормальної життєдіяльності.
Обираючи біле чи червоне м’ясо, треба зважати на наявність захворювань. Якщо маєте виразкову хворобу, то краще відмовитись від важкостравної свинини, гусятини, качатини. Тоді треба їсти більш дієтичне м’ясо – курятину, кролятину, індичину. Головне  в міру. Немає чітко визначеної добової норми споживання м’яса – все залежить від потреб людини, від того, наскільки вона виснажується енергетично. Кожен організм індивідуальний: хтось є вегетаріанцем, хтось їсть тільки рибу і при цьому добре почувається. 
М’ясо потрібне тому, що містить білок – “будівельний” матеріал для організму, а також багато вітамінів групи В, мінеральні речовини (фосфор, калій, цинк, залізо). Але м’ясо треба їсти з овочами, салатами. Є дослідження, що не варто споживати м’ясних страв з картоплею, макаронами та хлібом. Не їжте його і з бобовими, бо це білки різного походження, тож можуть спричинити дискомфорт у організмі. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8212 / 1.53MB / SQL:{query_count}