Баклажани: кому корисні, а кому шкодять?

“Зараз сезон баклажанів. Тушкую, запікаю їх із іншими овочами. Але мене цікавить, чи не мають ці плоди якихось протипоказань. Скажіть, будь ласка, при яких захворюваннях їх радять споживати, кому вони корисні, а кому шкодять?” Олена Білоус, м. Львів

Зоряна Завада, 
дієтолог:
– Ці овочі містять корисні речовини, необхідні для здоров’я серця: калій, магній, цинк, залізо. Тому баклажани помічні при хворобах серця і судин. Крім того, в їхньому складі є фосфор, натрій, мідь, вітаміни РР, групи В, аскорбінова кислота, а також каротин. 
Баклажани смачні й низькокалорійні, добре перетравлюються. Їх часто включають до різноманітних дієт для схуднення, складають меню для лікувального харчування. Баклажани корисні при діабеті та при відновленні після інсульту, підвищують гемоглобін, тому “синенькі” часто радять їсти вагітним і людям, що страждають від недокрів’я. 
Але тим, у кого є проблеми з нирками і жовчевим міхуром, не варто захоплюватися баклажанами, бо вони містять оксалати. Надмірне споживання може спровокувати й утворення оксалатних каменів у нирках. При купівлі вибирайте тільки невеликі молоді плоди з блискучою шкіркою (у них менша концентрація оксалатів). А ще баклажани містять алкалоїд соланін. Якщо споживати їх у великих кількостях, то соланіном можна навіть отруїтися. У випадку отруєння відчуєте сильний біль голови та матимете неприємні відчуття в кишківнику. 
Дітям на день можна їсти не більше 400 грамів овочів, до яких повинні входити й баклажани.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8076 / 1.53MB / SQL:{query_count}