Як у малюнку проявляється характер дитини?

“Моя трирічна донечка любить малювати, і це їй вдається непогано. Та останнім часом вона все частіше просить купувати їй червоні ручки. Малюнки дитини стали дуже яскравими, лінії на них – різкими. Поясніть, будь ласка, як у малюнку проявляється характер дитини?” Ірина Соболів, м. Львів

Стефанія Лукомська,
практичний психолог:
– Якщо червоний для вашої дитини – найбажаніший колір, то ви мали б зауважити, що вона стала конфліктнішою, агресивнішою. Занадто багато червоного кольору свідчить про стан емоційного напруження. Чорні, сірі, коричневі кольори на дитячих малюнках – ознаки депресивного стану. Але дізнайтеся, чи дитина справді такі кольори обирає, а чи просто загубила всі олівці, які мала, і залишився лише чорний. Коли забагато темно-синіх і фіолетових кольорів, то це свідчить про вразливість до навколишнього світу. Ознакою тривожності можна вважати й малюнок, виконаний у пастельних тонах. 
Звертайте увагу на натиск олівця або ручки: якщо він слабкий, ваша дитина боязка, пасивна, а якщо постійно стирає намальоване – невпевнена в собі. Коли контури зображень жирні, сильно продавлюється папір, то це свідчить про гіперактивність та імпульсивність дитини. 
Важливий і розмір малюнка: якщо він не поміщається на аркуші – це ознака стресу, якщо маленький, то можливо, що в дитини низька самооцінка. Зверніть увагу й на темп роботи: якщо ваша донька малює повільно, але старанно, це вказує на її спокійний темперамент. Якщо неакуратно – то дитина гіперактивна і неспокійна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8552 / 1.53MB / SQL:{query_count}