Від яких рослин треба триматися подалі?

“Маємо двох маленьких дітей, тож часто у вихідні вибираємось на природу. Обираємо, як правило, лісові галявини. Проте переживаю, щоб діти часом не постраждали від отруйних рослин. Порадьте, будь ласка, від яких саме треба триматися подалі?” Ірина Лев, смт Брюховичі

Борис Скачко, 
фітотерапевт:
– Влітку у лісах є такі отруйні рослини, як борщівник, аконіт, беладонна, блекота чорна, вовчі ягоди і дурман звичайний. На галявинах і пустирях росте борщівник – дуже небезпечна рослина з високим стеблом, крислатим листям та квітами білого кольору. При потраплянні на шкіру може підвищити її чутливість до ультрафіолету і спричинити опік. Небезпечним при потраплянні на шкіру є й аконіт (народна назва – болиголов), який частіше трапляється на берегах річок і має фіолетовий цвіт. Отруїтися блекотою можна спробувавши її насіння або паростки. Цю рослину розпізнають за липким листям і квітами брудно-білого кольору. Поширена в наших лісах і беладонна. Зацікавити малюків можуть її дрібні чорні ягідки, як і червоні плоди вовчих ягід (якщо ними поласувати, то це може призвести до летальних наслідків). Дурман розпізнають за великими білими квітами у вигляді парасольок і широким листям. Особливо отруйне його насіння. 
Деякі рослини спричиняють отруєння з такими симптомами: блювання, судоми, сильне потовиділення, біль у животі. Розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, біль голови і прискорене серцебиття теж можуть вказувати на отруєння. 
Вважаю, що не варто пояснювати дітям чи показувати, які рослини отруйні, а які безпечні, бо вони легко можуть переплутати їх! Коли відпочиваєте на природі, пильнуйте, аби дитина не рвала рослин і не жувала листя, квіти чи ягоди. Поясніть, що цього не можна робити, бо це небезпечно. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8463 / 1.53MB / SQL:{query_count}