Як побороти страх дитини перед водою?

“Моїй доньці вже більше дванадцяти, але плавати й досі не навчилася. Займалася в групі з плавання під керівництвом інструктора, та марно. Знайомі кажуть, що вона просто боїться води. І справді, щойно не відчуває дна під ногами, як у неї починається істерика. Скажіть, будь ласка, як побороти страх дитини перед водою?” Галина Костів, м. Львів

Оксана Добродняк, 
практичний психолог:
– Аквафобія – одна з найпоширеніших фобій. Це не природна обережність, властива людині, а неконтрольований стан, коли людину перепов­нює відчуття тривоги. Можливо, цей страх у неї виник ще в дитинстві, бо зазвичай подібні фобії розвиваються в дошкільному віці (4-6 років). Щоби не допустити цього, не можна примушувати дитину купатися у водоймах, кидати у воду з надією, що саме так вона навчиться плавати. Якщо дитина боїться води, то нехай просто стоїть на березі водойми, а ви обливайте її з лійки. Вдома у ванній нехай тренується опускати голову в воду. Спершу вона повинна навчитися не боятися, коли на обличчя потрапляють бризки, а вже потім нехай занурюється. Але… спостерігайте за її внутрішнім станом, чи не має вона якихось переживань, нічних кошмарів.
Іноді ця фобія не минає навіть у дорослому віці. Тому нехай ваша донька намагається долати свій страх самостійно. Можливо, вам варто звернутися до психолога, а потім до особистого інструктора, щоби знайшов до неї індивідуальний підхід. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8527 / 1.53MB / SQL:{query_count}