Про що свідчить біль у гортані?

“Вже два тижні відчуваю біль у гортані, біля кадика, через що важко ковтати, турбують больові відчуття внизу шиї. Думав, застрягла кісточка з риби, яку нещодавно їв, але переживаю, що можуть бути й інші причини. Скажіть, будь ласка, про що свідчить біль у гортані?” Всеволод Олексюк, м. Львів

Наталія Вербіцька, 
отоларинголог:
– Не зовсім правильно з вашого боку зволікати з візитом до лікаря, але це притаманне чоловікам. Негайно йдіть у поліклініку! Бо причинами болю в гортані можуть бути: гострий і хронічний ларингіт, хвороби щитоподібної залози (тиреоїдити), пухлини щитоподібної залози і гортані, травми гортані, туберкульозне ураження гортанних хрящів, шийний остеохондроз, невралгія, флегмона щитоподібних хрящів. 
Варто звернути увагу й на конкретні симптоми: гостра форма ларингіту супроводжується болем біля кадика, глибоко в горлі. Через запалення і набряк слизової можуть виникати відчуття, ніби щось тисне на горло. Не тіште себе, що застрягла риб’яча кісточка, бо вона в кращому випадку вже б давно перетравилася, а в гіршому – у перші ж хвилини ви б відчули симптоми задухи. 
Відчуття, ніби щось тисне на кадик, можуть виникати й при тиреоїдиті. Такі ж симптоми спостерігаються при пухлинних ураженнях горла, тому легковажити не варто. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8960 / 1.53MB / SQL:{query_count}