Мультивітаміни для вагітних – марні витрати?

Дослідники вважають, що більшість майбутніх мам потребують не штучних вітамінів, а збалансованого харчування

Відповідно до результатів дослідження, опублікованих у виданні Drug and Therapeutics Bulletin, науковці не беруться стверджувати, що мультивітамінні комплекси покращують здоров’я матері і дитини. Але в такому випадку вагітні повинні споживати їжу, багату на фолієву кислоту і вітамін D, інформує ВВС Україна.
Зі слів дослідників, є переконливі докази користі фолієвої кислоти: 0,4 міліграма на день захистять майбутніх мам від так званих дефектів нервової трубки плода, а 0,01 міліграма вітаміну D на день радять заживати для здорових кісток матері і дитини. Проте вітамін А в надто великих кількостях може бути небезпечним під час вагітності.
Крім того, фахівці заявили, що вагітним варто протистояти маркетинговим вимогам, які рекомендують усім жінкам при надії купувати вітаміни. “Жінкам під час вагітності потрібна лише фолієва кислота і вітамін D, які доступні завдяки відносно низькій ціні”, – йдеться в дослідженні.
Зокрема, Джанет Файл із Королівського коледжу акушерок зазначила: “Ми хотіли б закликати вагітних або тих, що планують завагітніти, дотримуватися здорової та різноманітної дієти, до якої входять свіжі фрукти і овочі, а також за потреби заживати фолієву кислоту”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8348 / 1.53MB / SQL:{query_count}