За місяць на Львівщині виявили понад 300 хворих на туберкульоз

Лише за один місяць – з 17 березня по 17 квітня – на Львівщині зі 190 тис. обстежених на туберкульоз осіб у 373 – виявили цю страшну недугу. Такі цифри навели медики після проведення на Львівщині акції з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання.

likari.jpgЛише за один місяць – з 17 березня по 17 квітня – на Львівщині зі 190 тис. обстежених на туберкульоз осіб у 373 –  виявили цю страшну недугу. Такі цифри навели медики після проведення на Львівщині акції з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання.

За словами начальника Головного управління охорони здоров’я Ігора Герича, у 70 % осіб хворобу виявляли на ранніх стадіях. «Під час акції вдалося обстежити пацієнтів, які в цей час перебували в медичних закладах області, пацієнтів, які звертались до лікарів, а також пацієнтів на дому, тобто під час так званих подвірних обходів», – зазначив І. Герич. Лікарі області обстежували пацієнтів методом флюорографії, методом мікроскопії мокротиння, проведенням туберкулінодіагностики та скринінгового спірографічного обстеження. Як зазначила головний фтизіопульмунолог Львівщини Галина Шершун, методом флюорографії вдалося обстежити понад 121 тис. осіб. З них у 302 хворих виявили туберкульоз, при цьому у 228 – вперше. Методом мікроскопії мокротиння було обстежено 10 тис. 357 людей, хворобу виявили у 71 хворого (у 66 – вперше), що на 20-30 % більше, аніж в звичайному режимі.

Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) – стан, що характеризується незворотним обмеженням повітряного потоку дихальних шляхів – під час місячного проведення акції з профілактики туберкульозу виявили у 918 осіб з 4 тис. 602 обстежених. «Щорічно на Львівщині від хронічних захворювань легень помирає 1 тис. 100 осіб. У нашій області на обліку на ХОЗЛ перебуває 60 тис. нездужих, – зазначила завідувач пульмонологічним відділенням Львівської регіональної фтізіопульмонологічної лікарні Надія Рудницька. – Найчастіше на це захворювання страждають чоловіки після 40 років, які працюють в шкідливих умовах та багато курять. Зважаючи на те, що куріння масово поширилось і серед жінок, прогнозується, що ріст захворювання серед них також збільшиться». Загалом, у світі налічують понад 600 млн хворих на ХОЗЛ, щорічно реєструють 3 млн смертей.

Туберкулінодіагностику провели 46 тис. 167 дітям, позитивний результат зафіксували у 3929 дітей. На щастя, хворих не виявили.

Не оминули під час акції медики й осіб асоціальних типів – людей без постійного місця проживання, алкоголіків. «Притягти» на обстеження осіб такого типу для нас було пріоритетним, адже вони є головними носіями туберкульозної палички, – зазначив І. Герич. – На Львівщині нам вдалося обстежити 1200 осіб». Уже з наступного року, можливо, медики вдадуться до методики, яку запозичать у Дрогобичі. Там, цьогоріч, щоб залучити більшу кількість безпритульних осіб, на центральній площі зібрали всіх мешканців парків, алкоголіків, попередньо пообіцявши їм налити пиво. «Ця ідея спрацювала. Хоча, пива, звісно, багато не наливали – у межах норми – проте за допомогою сучасного пересувного комп’ютерного флюорографа вдалось виявити 5 хворих на туберкульоз», – зазначив головний медик області.

Загалом, за словами Г. Шершун, до проведення акції залучили 15 тис. медичних працівників, приблизно 140 соціальний працівників та ще приблизно 100 працівників Червоного Хреста. «Такі акції є ефективними, – зазначали медики. – За невеликий проміжок часу медики виявили більше потенційних хворих, аніж за звичайних обстежень. Ми продовжуватимемо у такому ж дусі».

ВРІЗКА:
Щороку від туберкульозу помирає приблизно 10 тис. українців, щогодини фіксують чотири нові випадки захворювання на туберкульоз і один випадок смерті. Захворюваність на туберкульоз на 100 тис. населення у Львівській області становить 69,4; по Україні – 79,8. Захворюваність населення на деструктивні форми туберкульозу у Львові охопила 148 осіб, у Львівській області – 632, в Україні – 14 228.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8207 / 1.57MB / SQL:{query_count}