Чому болить запломбований зуб?

“Я належу до тих людей, які дбають про здоров’я зубів. Хоча б раз на рік іду до стоматолога. Але останнім часом відчуваю біль у… запломбованому зубі. Скажіть, будь ласка, чому болить запломбований зуб?” Віталій Подолинний, м. Львів

Ігор Гаєвський, 
стоматолог:
– Зубний біль після лікування карієсу виникає з різних причин. Назву деякі з них.  
– Незначна чутливість до холоду і під час прикусу (відчуття зникнуть через кілька днів, доки сформується сполучна тканина).
– Гострий і тривалий біль під час споживання холодного (з’являється незалежно від подразників, особливо вночі). У такому випадку нерв зуба подразнюється, і його доведеться видалити. Зазвичай, коли є сумніви щодо життєздатності нерва, ліки в зуб кладуть на тиждень, щоби нерв заспокоївся і спокійно реагував на пломбу. Якщо в цей період зуб все-таки болить, його треба видалити.
– Внаслідок неправильної установки пломби або ж некоректного лікування хворого зуба розвивається пульпіт (починається сильним болем, що віддає в скроню). В цьому випадку пломбу доведеться видалити, а зуб долікувати і запломбувати знову.
– Алергія на матеріал пломби. У цьому випадку пломбу також доведеться видалити, а зуб запломбувати іншим матеріалом.
Якщо в процесі лікування не були допущені лікарські помилки, біль після видалення зубного нерва минає через один-три дні.
В будь-якому випадку зубний біль не варто терпіти! Не пийте знеболювальних і не чекайте, коли біль мине сам по собі – зверніться до стоматолога!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8767 / 1.53MB / SQL:{query_count}