Козяче молоко: користь і шкода

“З настанням літніх канікул думала відвезти доньку в село до бабусі. Дитина часто хворіє, тож подруга радить давати їй козяче молоко. Скажіть, будь ласка, у чому користь козячого молока, кому його можна пити, а кому воно протипоказане?” Марія Бойко, м. Львів

Юлія Сметаникова, 
дієтолог:
– Безумовно, козяче молоко є цінним продуктом, багатим на вітаміни і мінерали. Воно нагадує материнське, оскільки в ньому міститься бета-казеїн, тобто воно найбільше відповідає потребам людини, аніж інші види молока. Крім того, містить вітаміни А, В1, В2, С, В12 та легкозасвоювані жири, а ідеальне співвідношення вітаміну D і кальцію також дозволяє останньому максимально засвоюватися. Завдяки тому, що козяче молоко низькоалергенне, при непереносимості білка коров’ячого молока воно – просто знахідка. Понад те, козяче молоко володіє бактерицидними властивостями і покращує обмін речовин. Однак корисні властивості втрачаються, якщо коза пасеться на  узбіччях доріг! 
Рекомендую споживати козяче молоко при анемії, безсонні, мігрені, після довготривалих хвороб і значних фізичних навантажень, для укріплення кісток дітей після рахіту, при алергії (впродовж місяця позбавляє від цієї проблеми).
Високий вміст у козячому молоці мінеральних речовин (у чотири рази більший, ніж у коров’ячому) робить його вкрай небажаним для немовлят, оскільки створює велике навантаження на несформовану сечовивідну систему. А ще козяче молоко дуже жирне, тому його не варто давати дітям до року. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8944 / 1.53MB / SQL:{query_count}