Як підготуватися до аналізу крові на гормони?

“Нещодавно здавала аналіз крові на гормони. Лікар сказала, що результат якийсь незрозумілий і що його треба повторити та належно підготуватися. Скажіть, будь ласка, як правильно підготуватися до такого аналізу?” Орися Хома, м. Львів

Ольга Кулик, 
сімейний лікар:
– Гормональні тести допомагають виявити цукровий діабет, полікістоз яєчників, дізнатися причини непліддя та інші порушення в організмі. Ці аналізи проводять натщесерце, що особливо важливо при взятті крові на гормони щитоподібної залози. Саме “вранішня” кров допомагає правильно оцінити стан здоров’я.
По-перше, як мінімум за 24 години до здачі аналізу потрібно виключити споживання спиртних напоїв, куріння сигарет, фізичні навантаження, у тому числі й секс. Переохолодження та перегрівання також впливають на результати. Причому важливо, що аналіз потрібно здавати, утримавшись два-три дні від переохолодження і перегрівання – ніякої сауни чи зимової риболовлі!
По-друге, для аналізу крові на гормони щитоподібної залози кров беруть з вени через 12 годин після останнього прийому їжі. Постарайтеся в цьому проміжку пити щонайменше рідини, у тому числі води. 
По-третє, якщо заживаєте ліки, не забудьте попередити про це лікаря, який скеровує вас на цей аналіз, бо від цього може залежати правильність результату. У день здачі крові важливо не бігти в лабораторію, навіть якщо спізнюєтеся. 
По-четверте, не рекомендується жодне потрясіння нервової системи, за 15 хвилин до аналізу потрібно розслабитися.
І ще одне: для аналізу гормонів статевої системи жінки повинні здавати кров у визначені дні!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7968 / 1.53MB / SQL:{query_count}