Для усмішки головне – здорові зуби

Навіть якщо небо затягнуте хмарами, усмішка випадкового перехожого може осяяти навколишній світ. А якщо усміхнеться близька людина, то навколо радісно застрибають тисячі сонячних зайчиків.

Навіть якщо небо затягнуте хмарами, усмішка випадкового перехожого може осяяти навколишній світ. А якщо усміхнеться близька людина, то навколо радісно застрибають тисячі сонячних зайчиків.

Ніщо так не прикрашає людину, як блискавична усмішка. На думку фахівців, усмішка не лише дає змогу залучити друзів і завоювати серце принца або прекрасної дами, але й сприяє кар’єрному росту. Для того, щоб красиво усміхатися, потрібно мати гарні зуби. А про стан зубів можна судити про здоров’я всього нашого організму.

Емаль здорових зубів, зазвичай, має блакитний або жовтуватий відтінок. Змінити колір нормальної емалі назавжди практично неможливо. Молочно-білий колір сигналізує про підвищену активність щитовидної залози й поганої мінералізації тканин. Міцні здорові зуби допомагають людині дожити до глибокої старості, зберігши фізичне й психічне здоров’я, а, отже, й інтерес до життя. Пам’ятайте, піклуватися про зуби потрібно упродовж всього життя.

Головна частина зуба складається з дентину – різновиду кісткової тканини, у ділянці коронки він покритий емаллю, а в ділянці кореня цементом. Твердість зубної емалі ненабагато менша за твердість алмазу. Шийка зуба закрита краєм ясен. Усередині зуба є м’якоть – пульпа, а в ній судини й нерви. Саме через них захворювання зуба позначається на всьому організмі.

На жаль, наші зуби, незважаючи на їхню твердість, піддаються руйнуванню. Найзлішими ворогами наших зубів є карієс і пародонтоз. Від карієсу у більшій чи меншій мірі страждають майже всі люди – до 99 % населення земної кулі. При карієсі емаль починає пом’якшуватися, починається захворювання з маленької цятки, а закінчитися може повним руйнуванням зуба. Вчені не дійшли єдиної думки, від чого виникає карієс. Відомо, що в руйнівній діяльності карієсу винні мікроорганізми. У разі поганого або неправильного догляду за порожниною рота на зубах відкладається наліт, який можна легко зняти зубною щіткою. Залишившись же на зубах, його отримують числені бактерії, які, переробляючи наліт, виділяють пировиноградну й молочну кислоти. Вони й руйнують емаль зуба, проникаючи все глибше в зуб і виробляючи так зване «дупло». Якщо не залікувати зуб у цей час, виникає пульпіт, який призводить до периодонтиту.

У людей з ослабленим імунітетом, з неправильним раціоном харчування, малою кількістю вітамінів і мікроелементів карієс розвивається стрімко – за 1-2 тижні. Особливо шкодить зубам надлишкове споживання солодкого, не даремно розквіт карієсу збігся із промисловим випуском цукру. Зараз на нас обрушується нескінченна реклама різних засобів догляду за зубами. Кожний плаває в цьому морі інформації, як може. Але є й народні засоби. Наприклад, для профілактики карієсу разом із зубною пастою використовують сухе молоко. Під час чищення зубів цим складом сповільнюється утворення зубного каменю, зникають кровотечі ясен і запах з рота.

Якщо упродовж двох тижнів натирати зуби зубчиком часнику, вони припинять розхитуватися. Наліт із зубів знімає суміш із зубного порошку, солі й соди із краплею лимонного соку. Але проводити таку процедуру варто не частіше разу на тиждень. Зміцнить зуби настій з дубової кори: 1 ст. л. здрібненої кори заливають склянкою окропу, кип’ятять 15-20 хвилин. Настоюють годину, проціджують і полощать рот 3-4 рази на день. Уникнути проблем із зубами допомагає полоскання капустяним розсолом і соком свіжого буряка.

Пародонтоз, не менше за карієс, псує нам життя, позбавляючи зубів. Цей ворог №2 являє собою дистрофічний процес у кістковій тканині щелепи зуба. Часто це захворювання супроводжується запальними явищами. З'являються кровотечі ясен, зуби поступово розхитуються й на останній стадії починають випадати.

Для того, щоб не стати жертвою обох ворогів, учені радять чистити зуби не менш 2-3 разів на день, упродовж 3 хвилин, роблячи 300 рухів щіткою середньої твердості. Після чищення зубів щітку рекомендується добре промити, покрити мильною піною й зберігати у відкритому вигляді. Міняти стару щітку на нову треба не рідше одного разу в чотири місяці.

Допомагає боротися з пародонтозом і здійснює його профілактику масаж ясен, що рекомендується робити щодня. Масаж покращує кровообіг тканин ясен, зміцнює їх, зникають кровотечі. Масажувати ясна варто з внутрішньої та зовнішньої сторони упродовж 3-х хвилин.

Очистити емаль зубів і зберегти свої зуби ви можете, якщо візьмете собі за правило щодня з'їдати кілька яблук, морквину, шматочок капусти. Цей спосіб рекомендували ще давні єгиптяни, які жили 4 тисячі років до нашої ери. Сучасні стоматологи підтверджують, що це найкращий спосіб профілактики пародонтозу й збереження здоров'я й краси зубів.

Хочете порозумнішати – лікуйте зуби

Британські спеціалісти повідомляють, що погані зуби можуть призвести до зниження розумових здібностей. Вчені з Королівського коледжу Лондона виявили зв’язок між поганим станом зубів і погіршенням мозкової діяльності. Дослідники дійшли висновку, що значна втрата зубів збільшує ризик поганого функціонування головного мозку у 3,57 разів. Саме стоматологічні захворювання часто є джерелами різних інфекцій, розповсюдження яких може так чи інакше відобразитися на роботі мозку. До того ж, втрата зубів призводить до прийому одноманітнішої та менш збалансованої їжі, а це тягне за собою недостаток вітамінів і мікроелементів. Це відображається на мозковій діяльності.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8333 / 1.59MB / SQL:{query_count}