Чому болить горло влітку?

“Щойно настало літо, як у мене вже почало боліти горло, підвищилася температура. Симптоми подібні на ангіну… Скажіть, будь ласка, чому болить горло влітку і як його лікувати?” Світлана Карпинець, м. Львів

Тетяна Роговська,
отоларинголог:
– Біль у горлі літньої пори – явище поширене. Якщо взимку ми намагаємося запобігти застуду, то влітку думаємо, що нічого нам не загрожує. Хоча є й інші причини болю в горлі, ангіни: сидіння під кондиціонером після прогулянки під палючим сонцем, прохолодний душ, газовані напої, навіть морозиво, з’їдене похапцем, можуть негативно вплинути на опірність організму. Влітку різка зміна температурного режиму найчастіше викликає ангіну! До речі, склянка холодної води майже ніколи не є причиною ангіни (виняток можуть становити маленькі діти та люди із ослабленим імунітетом) на відміну від холодного пива чи молока, випитого в спеку.
Якщо ж ви все-таки занедужали, у вас болить горло, негайно зверніться до лікаря і дотримуйтеся його рекомендацій. Самолікування тут неприпустиме і небезпечне! Є три види ангіни – катаральна, лакунарна та фолікулярна. Усі вони починаються з різкого підвищення температури, але відрізняються важкістю перебігу та ступенем ураження мигдаликів. 
Зрозуміло, що в кожному випадку мусить бути окрема схема лікування, яку може призначити тільки лікар. А ось несвоєчасно діагностована або ж непролікована ангіна може призвести до отиту, набряку гортані, запалення лімфовузлів на шиї. Серед важких ускладнень – різні гнійні захворювання, збої в роботі серця, проблеми із суглобами, печінкою та нирками.
При ангіні раджу пити багато рідини, зробити максимально легким харчування. Їжте теплі супи, пюре, овочі та рибу, приготовлені на парі. Відмовтеся від твердої їжі, що подразнює слизову горла.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8865 / 1.53MB / SQL:{query_count}