Які продукти корисні для зубів?

“Нещодавно перейшла на здорове харчування, їм більше овочів, фруктів, менше борошняних виробів, замінила смажені страви вареними й приготованими на парі. Споживаю корисні продукти для зору і роботи мозку. Скажіть, будь ласка, а які продукти корисні для зубів?” Марія Олешко, м. Львів

Валерій Куп’як, стоматолог:
– Якщо хочете мати здорові й міцні зуби, раджу не лише їсти певні продукти, а насамперед регулярно відвідувати стоматолога та вчасно лікувати зуби. Бо на їх здоров’я впливає і генетичний чинник, і загальний стан організму. 
А з продуктів, які укріплюють зубну емаль, збагачують організм вітамінами й мікроелементами та позитивно впливають на стан зубів, можу порадити такі:
– Молочні продукти. Крім кальцію, що є “будівельним матеріалом” для зубів, вони містять ще й мінерали, які запобігають утворення карієсу та руйнування зубної емалі.
– Яблука зменшують кількість шкідливих бактерій у ротовій порожнині, виконуючи таким чином роль зубної щітки і пасти, відбілюють зуби і захищають їх від утворення нальоту.
– Буряк містить йод, фосфор, кальцій, які поліпшують кровообіг у яснах.
– Моркву, яка під час споживання добре масажує ясна і є джерелом каротину, що зміцнює зубну емаль.
– Полуниці – в них багато корисних мікроелементів, а також яблучної кислоти, що запобігає захворювання зубів.
– Свіжу зелень (цибуля, петрушка, кріп), яка допомагає позбутися кровоточивості ясен.
Крім того, віддавайте перевагу жувальній гумці без цукру та будь-яких добавок, яка зумовлює виділення слини – природного очищувача зубної емалі, але будьте обережні, аби не зіпсувати нею пломби! 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8160 / 1.53MB / SQL:{query_count}