Скільки викликів лікаря робити, якщо у сім’ї хворіють кілька осіб?

“Нещодавно ми з чоловіком мали застуду. Я викликала сімейного лікаря додому, але повідомила лише про своє нездужання, бо чоловікові не потрібно було відкривати лікарняного. Але лікар відмовився оглядати чоловіка, бо, мовляв, поспішає і до того ж виклик був лише до однієї людини. Скажіть, будь ласка, скільки викликів лікаря потрібно робити, якщо в сім’ї хворіють одразу кілька осіб?” Богдана Килинець, м. Львів

Борис Лемішко, головний спеціаліст із загальної практики – сімейної медицини департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, член правління Української асоціації сімейної медицини:
– Відмова від надання медичної допомоги – це грубе порушення функціонально-посадових обов’язків лікаря, за яке в законодавстві передбачене адміністративне покарання. Звісно, є певна процедура виклику сімейного лікаря. Телефонуючи медреєстраторові, потрібно сказати, на що скаржитесь, і скільки хворих є у сім’ї, бо в кожній поліклініці чи амбулаторії сімейної медицини записують такі дані для подальшого формування статистики захворювань. 
Але навіть якщо ви не вказали, скільки у сім’ї хворих, сімейний лікар все одно зобов’язаний оглянути не тільки людину, до якої його викликали, а й здорових членів сім’ї. І якщо виявить інфекційне захворювання, то має дати рекомендації щодо карантинних заходів. 
Якщо така ситуація трапилася, можете звертатися зі скаргою до керівника медустанови, де працює лікар, до його заступника, а коли не вдається вирішити проблему на місцевому рівні, то безпосередньо в управління охорони здоров’я.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7915 / 1.53MB / SQL:{query_count}