Черешні: чи можна давати малюкам?

“На ринках уже з’явилися перші черешні. Продавці запевняють, що вони із Закарпаття, дуже смачні та без “хімії”. Так хочеться почастувати ними свою дев’ятимісячну донечку, але боюся, аби ці ягоди їй не зашкодили. Скажіть, будь ласка, чи можна давати малюкам черешні?” Оксана Барчук, м. Львів

Леся Довбняк, 
педіатр:
– Ваші побоювання марні. Черешні можна давати малюкам із семимісячного віку, найкраще в сирому вигляді, а не в компотах! Однак дітям до півтора року ягоди і фрукти краще давати в перетертому вигляді або ж обібрані від шкірки й накраяні на дрібні шматочки. 
Малюкам можна давати пюре з черешень: спочатку чверть чайної ложки, поступово збільшуючи цю кількість. До року малюк може отримувати 100 – 120 грамів фруктового або ягідного пюре за два-три прийоми.
Після того, як дитині виповниться рік, ягоди мають стати постійною складовою її раціону (бажано кілька разів на день). Частувати ними дитину треба під час чергового прийому їжі, а не між годуваннями, як це часто роблять батьки! Будь-які плоди є важкою їжею, тому можуть перебити апетит, особливо якщо солодкі. 
Добова норма споживання черешень дитиною від одного до трьох років має становити 130 грамів. Загальну кількість фруктів і ягід у раціоні трирічної і чотирирічної дитини бажано довести до 150 – 200 грамів на добу. Цю норму можна дещо збільшити, але не зменшити! 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8068 / 1.53MB / SQL:{query_count}