Чи можна вагітним їсти багато борошняних виробів?

“Я на сьомому місяці вагітності. Добре почуваюся, апетит маю шалений – їм за двох. Не можу стриматися, аби не купити собі тістечко чи булочку. Проте нещодавно лікар сказала мені, що треба обмежити споживання борошняних виробів, узагалі вуглеводів, бо дитина в майбутньому матиме проблеми із надлишковою вагою. Скажіть, чи можна вагітним їсти багато борошняних виробів?” Вікторія Денисенко, м. Львів

Марія Малачинська, 
керівник Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з репродуктивного здоров’я і планування сім’ї:
– Борошняних виробів справді не бажано їсти багато, адже надлишкова вага, яка появиться в майбутньої мами, стане додатковим навантаженням для неї самої: їй стане важче виношувати дитинку і пологи будуть важчими. З іншого боку, організму вагітної потрібно більше енергії. Я так кажу своїм пацієнткам: якщо вам дуже хочеться солодкого, краще з’їжте шматок торта чи один апельсин, але в жодному випадку не один торт чи кілограм апельсинів на день! Проте слід пам’ятати, що причиною раннього ожиріння у дітей є не лише неправильне харчування, а й харчові уподобання матері! Взагалі має значення ланцюжок подій – від планування дитини, її зачаття і перебігу вагітності, бо вже тоді формуються особливості маленького організму. Якщо ж мама не дотримується принципів здорового харчування, то для дитини існує багато ризиків для здоров’я. Харчування матері дуже важливе, бо впливає на ендокринну систему  дитини, що своєю чергою позначається на її схильності до повноти в дорослому віці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7988 / 1.53MB / SQL:{query_count}