Юлія Сметанникова, дієтолог:
– У складі бальзамічного оцту є вода, білки, вуглеводи і зола. Крім того, він багатий на калій, фосфор, натрій, магній, залізо. У невеликих кількостях містить марганець, мідь, цинк, пектин, оцтову і піровиноградну кислоти. Існують рецепти “бальзаміко”, що відрізняються від класичного, тому в його складі ще можна виявити крохмаль, глюкозу, фруктозу, кукурудзяний сироп та інші добавки. Такі види бальзамічного оцту називаються промисловими і не мають жодних корисних властивостей!
А ось бальзамічний оцет, приготований традиційним старовинним способом, використовують як заспокійливий та ранозагоювальний засіб. Невелика кількість бальзамічного оцту в стравах нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту і обмінні процеси, зміцнює організм, сприяє поліпшенню пам’яті, знижує рівень холестерину і усуває запальні процеси. А завдяки наявності в бальзамічному оцті антоціанів, танінів і поліфенолів (потужних антиоксидантів), вітамінів С, А і групи В
сповільнюється процес старіння шкіри, знижується ризик утворення ракових клітин і появи серцево-судинних недуг.
Не раджу вживати бальзамічний оцет тим, що мають підвищену кислотність шлунка або ж алергічну реакцію на його складники.